Ardunio Parmak izi projesi acil yardım
  • Merhaba, ardunio uno ve parmak izi sensörü ile acil parmak izi ile ödeme sistemi yapmam gerek. Yalnız sensörden 6 tane kablo çıkıyor, lehim ile erkek başlık taktım, bağlantıların doğru şeklini sanırım deneyerek buldum, sensörün ışıkları yanıyor,4 tane kablo kullanılıyor. Fakat AdaFruit kütüphanesindeki örnekleri çalıştırdığım zaman parmak izi sensörünü bulamıyor. (Arduino ide 1.0.5 olarak dene dediler, yine aynı hatayı alıyorum) Yardım ederseniz çok sevinirim, teşekkürler.
  • ışık yanıyor ve görmüyorsa büyük ihtimalle + - yi bağlamışsın ama haberleşme kablolarını bağlamamışsın.
  • haberleşme kablolarını 2-3 e bağladım, onları başka yere bağladığımda da kütüphanede hata veriyor.
  • ürün linki atsana bir bakalım
  • öncelikle herhangi bir sensörün kablolarını deneyerek bulmak mantıksız ve tehlikelidir sensörü bozmuş olabilirsiniz ışığın yanması çalıştğını teğit etmez.

Aldığınız sensörler hiçbir tecrübem yoktur ancak forumdaki başka lişiler size yardımcı olabilir

-gary

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.