Yeni tasarladığım makina için kart önerisine ihtiyacım var.
  • Merhaba; yeni tasarladığım endüstriyel fırın sınıfında bir ürün için,:

1) Step motor driver kartına (Arduino UNO R3 Yeni Versiyon ---ben bunu buldum ama doğruluğundan emin değilim)
    2) Isı takip kartı - ekranı
    3) Zaman kartı (geri sayım için)...

Bu konulardaki eksiğimi karşılayabilecek adruino kart bilgileri ve isimleri hakkında bilginize ihtiyacım var.
  • öncelikle kart ile demek istediğiniz pek açık değil bir shield mı bakıyorsunuz daha önceden kalma elektronik bilginiz var mı ?

şimdi soruya geçelim:

1) Step motor sürücüsü yazmışsınız step motor hangi hassaslıkta ilerleyecek? micro step kullanacak mısınız genellikle A4988 iyi bir başlangıçtır ancak elektronik bilgisi ve araştırma ister daha hassas bir sürücü isterseniz DRV8825 kullanabilirsiniz.

2) ısı takibi derken sıcaklık ölçümü demek istediğinizi varsayıyorum.
    hangi aralıklarda kullanacaksınız sensörünüzü oda sıcaklıkları veya 80 dereceyi geçmeyecek sıcaklıklarda LM35 kullanabilirsiniz ancak 120 300 dereceler için Termokupl kullanmanız gerekecek. Ekran konusunda 16x2 lik lcd ler var ancak normal data pinleri için yeterli dijital pininiz olmayabilir bu durumda size I2C LCD öneriyorum

3) Zaman kartına arduinoda her zaman ihtiyaç duyulmaz nasıl bir proje yapacağınızı bilmediğimden dolayı bu konuda tavsiye veremem ancak saat gün saniye yıl ay takibi için DS1307 kullanabilirsiniz

Sonuç olarak projenizi detaylı anlatmadığınız sürece sorununuza kesin cevap alamazsınız detaylı açıklamanızdan sonra yardım etmek bizim için şereftir.

-gary
  • 1) Step motor 8,5 nm ve 2 tane ayriyeten 2 sensör girişi de olmalı
    2) Fırın max sıcaklık 300 derece olacak
    3) Zamanlayıcıdan kastım 300 saniyeden geri sayım yapacak (pişirme süresi)
  • Zamanlayıcı için timer saydırabilirsiniz , fırın sıcaklığı konusunda termistör ile ölçüm yapabilirsiniz. Ekran için herhangi bir oled ekran ya da 5110 gibi ekranlar kullanılabilir.Step motor kartı olarak piyasa da bir çok step motor kartı var , easy big driver tavsiye ederim.Tüm bunları kontrol etmek için bir adet arduino uno yeterli olacaktır muhtemelen.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.