Wifi kontrolu ile araç yapmak istiyorum NODEMCU Amica ESP 8266 Wifi Modulunun Bağlantısını Yapamadım
  • Merhaba arduino'da yeniyim. Başlıkta belirttiği gibi wifi bağlantısı ile telefon üzerinden kontrollü bir araç yapmak istiyorum. Daha sonra kamera ile görüntü aktarması yapmaya çalışacağım. İlk olarak bluetoth ile kontrol edilen versiyonunu yaptım. Gayet güzel çalışıyor. Sıra geldi wifi'ye. Bu modülün arduinoya bağlantısını bilmiyorum. Araştırmaya ilk programlama kısmından başlamak istedim.. Deneme amacıyla blink komutunu kullanmak istedim. Wifi modülünü kablo ile bilgisayara bağladım kartı ardiuno programı üzerinden seçtim port vb ayarlamaları yaptım. NODEMCU Amica üzerindeki ledi yakmak istedim. Yazılımı wifi kartına yüklerken:
    warning: espcomm_sync failed
    error: espcomm_open failed
    error: espcomm_upload_mem failed
    error: espcomm_upload_mem failed
    Bu hataları alıyorum. Çözümünü araştırdım ama bulamadım. Bulduğum kaynakların çoğu yabancı... Belki çözümünü bulmuşumdur ama anlayamadığım için yapamadım. Yardım edebilecek biri var mı?
  • Arduino da yeniysen neden baştan kompleks projelere girişiyorsun öncelikle basitlere bakman lazım
  • Öyle yapmam gerekiyor bende biliyorum ama girişmiş bulundum. Ve ben başladığım işi hiçbir zaman yarım bıraktığımı hatırlamıyorum. Çoğu şeyi yaparken öğrenirim. Başlamadan çok az bir bilgim vardır. Başlar o işi yaparken öğrenir ve sonucunda çok güzel bir şey çıkartırım.
  • Maalesef kervan yolda duzuluyor ama yanlış bir yöntem çok yorma kendini,şöyle düşün hiç spor yapmıyorsun ve 100 kiloyu kaldırmaya çalışıyorsun sonuç kaldiramazsin, zorlarsan kendine zarar ve kas yırtılması vs vs, ama 10 kilodan başlarsın hergün arttirsan, hem ağırlığı kaldırırsın hemde zorlanmazsin :)
    Projeni küçük temel parçalara bol sonra birleştir.
  • kart seçiminiz hatalı

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.