Yardım edene ödeme de yapacağım.LÜTFEN YARDIM EDİN
  • C# tan Arduino ya ardinuo dan da yan yana biribirine bağlanmış p10 led tabelaya sabit duran yazı göndermek istiyorum.(kesinlikle kayan olmayacak) Tek tabelaya gönderiyorum ama 3 tabelada da görünmüyor. Yapana bir miktar ödeme de yapacağım. Lütfen destek olun
  • size ilk okulda trigonometri, türev integral mi anlattılar?

hocam forumda araştırma yapmamışsınız, öncesinde bi alıştırmada yapmamışsınız, kusura bakmayın ama anlamadan dinlemeden bodozlama dalmışsın. bu işler blink uygulamasıyla başlar, hatta öncesinde lezzetlirobottariflerinin (veya internette yüzlerce var istediğin herhangi birinin) youtubeda arduino başlangıç eğitimleri var yanılmıyorsam 20nin üzerinde video var teorik altyapısını alarak başlar.

http://forum.arduinoturkiye.com/index.php?p=/discussion/1234/p10-panel-suermek#Item_40

başlığında hasansavun isimli kullanıcının resim linki verdiği cevabını incele
    dmd.drawString( 1, 0, c, 2, GRAPHICS_NORMAL ); diye bir kod var. (çok emin olmamakla birlikte) ilk 2 değişken yazının (imlecin) başlangıç noktasını söyler.

1. kolon, 0. satır dan başla demiş (başlangıç 0. kolon 0. satırdır bu 1 atlatmış)

ilk yazıyı 0.kolon,0.satıra yazdırcan
    sonraki yazıyı diğerini 32.kolon, 0.satıra
    64.kolon,0.satır
    ...
    ..
    .
  • Valla nsaryc usta haklısın ama bu biraz acele yapmam gereken bir işlem oldu. bilemediğim bir sisteme bodozlama daldım. Siz biliyorsanız bana yardım eder misiniz?

dmd_demo kütüphanesini kendime göre biraz değiştirip bir şeyler yaptım. sabit yazıda ikinci tabelaya geçerken harfin birini göstermiyor. tabelanın yerlerini ters gösteriyor. (Kayan yazı gönderdiğimde tabela ters olmuyor) kod aşağıdaki gibidir.
    https://ibb.co/bQ7RwQ tabelada görüntü linkteki gibidir.

#include //SPI.h must be included as DMD is written by SPI (the IDE complains otherwise)
    #include < DMD.h> //
    #include < TimerOne.h> //
    #include "SystemFont5x7.h"
    #include "Arial_black_16.h"

//Fire up the DMD library as dmd
    #define DISPLAYS_ACROSS 2
    #define DISPLAYS_DOWN 1
    DMD dmd(DISPLAYS_ACROSS, DISPLAYS_DOWN);

void ScanDMD()
    {
    dmd.scanDisplayBySPI();
    }

void setup(void)
    {

Timer1.attachInterrupt( ScanDMD ); //attach the Timer1 interrupt to ScanDMD which goes to dmd.scanDisplayBySPI()

//clear/init the DMD pixels held in RAM
    dmd.clearScreen( true ); //true is normal (all pixels off), false is negative (all pixels on)

}

void loop(void)
    {

dmd.clearScreen( true );
    dmd.selectFont(Arial_Black_16);
    const char *MSG = "FATİH";
    dmd.drawMarquee(MSG,strlen(MSG),(32*DISPLAYS_ACROSS)-1,0);

long start=millis();
    long timer=start;
    boolean ret=false;
    while(!ret){
    if ((timer+200000) < millis()) {
    ret=dmd.stepMarquee(-1,0);
    timer=millis();
    }
    }
    }
  • Çok alakasız gelebilir ama :)
    Şu mesaj olarak yazdığın fatihin i sini büyük I yapıp denermisin merak ettim:)

yani FATiH yerine FATIH
  • alakasız değil bence nokta atışı yapmışsın. ekmekci hocam

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.