arduino dtmf mt8870 modülüne şifre koyma
  • arduino ile dtmf mt 8870 modülü kullanarak telefonla uzaktan röle kontrolü yapıyorum ama buna şifre eklemek istiyorum nasıl yapabilirim?
  • dtmf'nin nasıl çalıştığını bilmiyorum fakat Atmega 328p içerisindeki dahili EEPROM'u kullanabilirsin şifre için. programın setup'ı işledikten sonra loop'a gelir ve orada sonsuz bir döngüye sokarsın. daha önceden EEPROM'un atıyorum 0x10 0x11 0x12 0x13 nolu adfreslerine sırasıyla 1 2 3 4 yazdığını ve telefonla gönderdiğin komutları EEPROM'un o adresiyle karşılaştırdığını düşünelim. sonuç olumsuzsa en goto basa: gibi diyerek en başa geçmesini sağlarsın. böylece sen uygun pin'i gönderene kadar arduinon sana cevap vermez.
  • Est sinyalinin her yükselişinde Q1..Q4 sinyallerinden gelen veriyi bir diziye kaydet..
    uzunluğu belli olan bu diziyi sabit tanımlanmış (şifre oluyor) bir dizi ile karşılaştır.
    ör: *1234# açma *1234* kapatma olsun
    6 karakterlik bir dizi oluştur. her Est sinyalinde dizi indexsini artırıp diziye kaydet.
    dizi indexi 6 ya ulastığında sabit tanımladığın dizi ile karşılaştır ve işlemlerini yap
    saygılar..
  • kodlarda o kadar iyi değilim hocam dediğinizden pek bişey anlamadım örnek kod yazabilirmisiniz ?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.