arduinoya buton koyarak değişken kodunu nasıl değiştirebilirim
  • arduinoda ec değerine göre röle kontrolü yaptım. mesala şimdi 4 ec ye kadar röle açık 4 ün üstünde kapalı. ec değerlerini lcd ekrana veriyorum. Şimdi 4 ec yi butonlarla azaltıp çoğaltmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?
  • forumun başına tutturulmuş temel kodlar var orada buton nasıl yapılır nasıl okunur yazıyor bir bakarsınız. ec nedir hocam bu yaşıma geldim duymadım nasıl bır element uydurmadır bu
  • sudaki iletkenliktir hocam topraksız tarımda için sudaki dozu ölçüyoruz
  • Merheba basarilar dilerim cok ilginc proje bakalim buton isinin sonucu nasil olacak
  • Hocam hiç ilgilenen yok valla
  • hangi buton kodunu kullanıyorsunuz burada komple kod vermez kımse ama yazdıgınız kodda sorun varsa yol gosterırler. sitede buton okuma kodları var yapacağınız tuşu her basıp çekıldıgınde bır degışkende veya epromdakı bır degerı arttıracaksınız veya azaltacaksınız. yapabılırsınız bunu kendınız de
  • temel olarak buton okumak için
    if(digitalRead(buton_pin)==1) diye okuduğunuzu düşünün , burada uint8_t ec; diye bir değişken tanımladığınız da bu if blogunun altında bunu ec++; diyerek arttırabilirsiniz , arduino içerisinde ki dahili pull_up direncini kullanabilirsiniz ya da harici olarak bağlayabilirsiniz bu da değerlerin stabil olarak artmasını sağlar. Azaltma içinde başka bir butonu yine aynı şekilde konumlandırabilirsiniz.

Siz set değeri ayarlamak istiyorsunuz anladığım kadarıyla.Ölçtüğünz değere göre set değerinin geçip geçmemesi durumunda röleyi kontrol edeceksiniz.
  • sayin Hobi EC controller kodunu buraya yazsaniz buton isi icin yardimci olmaya calisiriz

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.