arduino gsm control
  • merhaba ben dün elektrik elektronik mühendisliğinden mezun oldum. bitirme projesi olarak arduino ile sms atarak tarla sulama projesi yapmıştık. şimdi bir müşteri buldum bunu tarlasına yaptırmak istiyor. fakat ben yaptığımda ledleri yakıp söndürdüm ve yağmur sensörü kullanmıştım. fakat müşteri mesaj atıldığında motorun çalısmasını ve 2 saat sonra kendilğinden kapanmasını istiyor. motoru çalıştırma ve geri bildirimleri ben hallederim. fakat 2 saatlik süreyi nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum. aslında yaparım ama 2 saat içerisinde müşteri kapatmak isterse bu nasıl olacak. delay 2 saat deyip bunu yapamayız zannediyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. birde dalgıç pompa kntrol edilecek bunu da arduino çıkışından röle ile 220v süreceğim onunlada kontaktör tetiklemeyi planlıyorum sizce bu mantık uygunmudur yoksa daha kullanışlı bir yöntem mevcutmudur. teşekkürler
  • 1 sn lik delay koy bunu 2 saat olana kadar say her saniye veya gerektiği zamanda sms gelmişmi kontrol edersin
  • diplomayı okula geri bırak yada otur biraz daha düşün :)
  • :) zor aldık zaten bitirdin bizi sende hemen. biraz yazayım programı buraya atarım
  • okoman tam anlamadım demek istediğini ama deniycem

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.