Serial Porttan Yolladğım Veri yi Alamıyorum
  • Merhabalar Ben C# dan Aurdino için Uygulama Geliştiriyorum Öncelikle RGB Led ile Başlayım Dedim Basit Bir ColorDialog ile Renk Seçtirip O Rengin Kodların SeriPorttan Aurdinoya Yolluyorum Aurdino Bu Sayıları Almıyor Yolladğım Sayılar 0,255 Arasında Sürekli Farklı Farklı Değerler Alıyor
  • void setup() {
    Serial.begin(9600);

}
    String veri;
    void loop() {
    if(Serial.available())
    {
    veri=Serial.read();
    Serial.println(veri);

}

}

Aurdinoya Bu Kodu Yazıp Yüklediğimde Geri Döünş olarak 49 50 51 değerleri alıyorum
  • Yolladigin verinin binary degerini yolla yani "1" degeri 1 degil asc olarak 49 a denk geliyor yada gelen sayidan 48 cikar. 49 gelirse 48 cikar sayisal 1 elde edersin integer olarak tutarsin
  • Bütün Değerler Binary mi Geliyor Peki? Gelen Binaryi Convert Edemezmiyiz Yoksa Tek Tek Uğraşacakmıyız ? ?
  • string olarak yolluyorsun c# dan binary değeri yolla yani sayı 1 olacaksan yani integer 1 yollayacaksan c# tarafında bunu dönüştür oyle yollarsan arduıno tarafında da bunu ozaman integer 1 olarak okursun siz c# taraında 1 sayısı değil karakter "1" yolluyorsun bunun karşılığı integer 49 a denk geliyor bu nedenle 49 50 diye okuyorsun.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.