uzak msql kayıt yapma
  • hocam merhaba.rahatsız ediyorum bir konuda yardımınızı rica edicem.

• php POST yerine GET kullan
  • PHP de get kullandım zaten . localde çalışıyor ama dediğim gibi uzak MySQL e parametre gönderirken sorun oluyor .
  • host ettiğiniz yerde aynı ip de birden fazla site bulunur request geldiğinde servis sağlayıcının sizin siteye requesti yönlendirirken farklı bir path olur öncelikle web sunucudaki path i anlamak için oradaki bir sayfayı açmaya çalışın veya normal bilgisayarınızdan çağırdığınızda sayfayı aktif pathi once bir sayfanıza yazdırın bakalım farklılık varmı ondan kaynaklanıyordur
  • hosting de sadece erhan.site domaini aktif. arduinodan istediğim çalışınca url ye istediğim parametreyi göndersin. zaten o php tarafında kaydı yapacak. localde bunu yapıyorum. erhan.site domaini üzerinde yapamıyorum. bulamadım biir yöntem. söyledğiniz gibi erhan.site ye index.html yapıp attım. yine olmadı.
  • arduıno ile webdeki sunucunuzdan bir sayfa okuyabılıyormusunuz
  • hocam çok teşekkür ederim. tekrar kontrol ettim düzelttim şimdi çalışıyor.
    ancak şuan projemi bir tık ileriye götürerek bu sefer arduino dan verileri kaydettiğim mysql e bağlanıp ordaki verileri okumak istiyorum. bunun için hangi örneği önerirsiniz acaba?
  • şu hatayı bir duzeltelim mysql e bağlanmıyorsunuz web sunucunuzdaki web sayfasını okuyorsunuz web sayfanız nereye bağlanıyorsa oradan sunucunuz veriyi getiriyor ve request yapana yollar. arduino webclient veya arduino internetclient ornekleri işinizi görür sunucuya parametre aktarma işlemini ya web adres satırından geçireceksiniz yada post işlemi yapacaksınız.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.