NodeMcu Deep Sleep Problemi
  • Merhaba,

Elimde aliexpress'den getirttigim NodeMcu kartlari var. Bir proje gelistirdim ancak enerji tuketimi oldukca fazla gibi geldi. 9V luk pili hic enerji sarfiyatiyla ilgili calisma yapmadan kullandigimda 3-4 saatte bitiriyor. Okuduklarimdan Deep Sleep ile enerji tuketimini oldukca dusurebilecegimi anladim. Ancak deep sleep duzgun bir sekilde calismiyor. Console da bazen 3 bazen 5 kez dondugunu gorebiliyorum ancak daha sonra calismayi durduruyor. Acaba hardware ile ilgili bir sorun buna neden olabilir mi? (kalitesiz uretim vs) Yada acaba bir yerlerde yanlis mi yapiyorum? Cihazda hic birsey bagli degil sadece rst pinini GPIO16 (0 numarali pin) 'e bagliyorum. Kodlarda https://paste.ofcode.org/g9T3XxX6zESguWZjKYmJs7 buradaki gibi.
  • arduıno kodlarında donma olabılır bunun bır cok nedenı var uretılen kutuphaneler yeterı kadar test edilmemiş olabılır yazılan programda bılgı eksıklıgınden dolayı ıyı bır tasarım yapılmamış olabılır esp8266 temellı urenler aslında rtos tabanlı mımarıde hazırlanmış bunlara uygun şekılde kodların geliştirlmesi lazım. arduıno temellı tum uretımler prototıp amaçlı oldugu unutulmamalıdır gerçek urun hatta can sağlığı ıle ılgı urunlerde kullanmamak gerekır uzun sure kullanım ıcın testler yapılmadan yazılan kodlarla bu kadar olur.

bır çok temel bılgı eksıgı ıle proje yapılıyor yanı tcp/ıp nasıl çalışıyor ve hatta bunun usutunde calısan protokoller nasıl iş görüyor bılmeden bır kaç satırla iş yapılıyor daha sonra gelişmiş bir parametre gerektıgınde proje yatıyor.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.