Arduino klon ethernet shield bağlantı problemi
  • Herkese iyi akşamlar. Bir projem var ve arduino ile problem yaşıyorum. Proje için arduino klon ve ethernet shield klon kullandım. Bir yerdeki interneti kullanacağım fakat internete ethernet shield ile bir türlü bağlanıyorum. İnterneti başlatacağım yerdeki internet VPN bağlantısı kurup çalışmakta. Daha önceden VPN olmayan yerde aynı makinada bir problem yaşamıyorum fakat bu dediğim VPN li bağlantıda router arduionoya bir türlü ip adresi vermiyor. Bu VPN bağlantılı modeme başka bilgisayar bağlandığında da hemen bağlantı sağlanabiliyor. Manuel olarak bağlantı kurmaya çalışıyorum o zamanda internet ile bir bağlantı olmuyor. Acaba bu şekilde başına bir problem gelen oldu mu veya bir çözüm önerimiz var mı? Ayrıca bu kuracağım sistem develi internet ile alışveriş yapması gerekiyor fakat normal bağlantı olan yerde çalışıyor ama 20-30 gün sonra on etmeye herhangi bir veri gönderemiyorum. Elektrik bağlantısını kestiğimde ve belirli bir süre bekledikten sonra tekrar veri göndermeye başlıyor. Son olarak arduino ve ethernet shieldi adaptör girişi üzerinden besleme yapıyorum 9v uygun bir voltaj mıdır ? Yükseltip veya alcaltmam gerekir mi? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • arduıno ethernet kutuphanesinde vpn clinet desteği yok. esp8266 ıle wifi kullanabılıyorsanız onda vpn desteği var ama biraz araştırmanız lazım.
  • Hocam kütüphane ile ilgili değil şöyle söyleyeyim mesela bazı işyerlerinde video siteleri veya oyun sitelerine girişi engelleyici makineler oluyor ya benim de internete bağlanmak istediğim yerde aynı türden bir bloke sistemi var. Bir kaç yere bunu yapmaya çalışıyorum bazı yerler aynı makina çok stabil çalışırken bir yerde bağlanmaya çalışıyorum ip 0.0.0.0 görünüyor ve kesinlikle veri alışverişi yapmıyor. Acaba diyorum maç filtresimi var diyorum orada kullanılmamış bir bilgisayarı bağlıyorum hemen çalışıyor
  • bazı networkler ip dağıtırken mac adrese bakıp ip dagıtır ve bu mac adresi rooter a tanımlamışlardır, o agdaki bir bilgisayarın mac adresini senin cihaza verip dhcp sunucudan ip alma ıhtımalın olabılır ama bu ara o mac adrsını kopyaladıgın pc nın kapalı olması veya ağ kablosunun takılmaması lazım. aynı mac adres bı agda ıkı tane olmaması lazım teorık olarak
  • Evet hocam doğru diyorsunuz bende aynı sekilde düşünüp arduino maç adresini kendi bilgisayarının maç adresini verdim ama sonuç yine aynı oldu
  • @m3talover
    aynı ağ içerisinde a kablosuyla bağlanıp b kablosuyla bağlanamıyorsan ya da x ip'si ile bağlanıp y ip'si ile bağlanamıyorsan mac filtreleme vardır. network yöneticinden tertemiz bir ip iste ve ethernet kütüphanesinde olan mac[]={0xab,0xc1...} değişkenine değer ver. bunu da o network yöneticisi elemana söyle.

• Hocam şimdi bu yerde maç filtreleme olsa o girdiğim yerde PC'nin de bağlanmaması gerekmez mi? PC yı bağlandığında hemen bağlantı kurabiliyor um her iki yerde de

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.