Birden fazla Rfid
  • arduino ile birden fazla rfid kullanirken hangi pinleri ortak mosi miso sck ortak pki sda ve reset pinleri ortak mi rica etsem basit bir ornekle yardimci olurmusunuz
  • birden fazla rfid okuyucu bağlamayı denemedım okunan kartı kaçırabılır oyle. kartı okuttun okuyucu bunu hafızasına alır bekler ve sen onu cagırınca sana okudugunu yollar yanı cok serı sekılde ıkısınıde okuman lazım yada yoklaman lazım kart okutuldumu dıye.
    spi baglantı seklı senın bahsettıgın, aynı isimli tum bınler beraber bağlayacaksın sc veya cs chip select pinlerı ayrı olsa yeter okurken hangı okuytucu okunacaksa onun secıcı pini aktıf yapılır.
  • Biraz daha açıklayıcı olur musunuz
  • once bir tanesini bağlayın yazdıklarımı anlamanız muhtemel o zaman, daha nasıl açıklayıcı olur bılemıyorum hiç birini anlamadıysanız spi protokolunu inceleyın derım.
  • teşekkur ederim kafama takılanları çözdüm sayılır.son olarak pki rfid reset pini icsp resetle bir bağlantisi var mi? bazi uygulamalarda uno 9. pinden almiş bazılarında icsp deki resetden almiş teşekkurler
  • bir de daha önceden rfid kutuphanesinde olan acess control uygulamsında kartları rahatca oktuyordum ve devam ediyordu şimdi ise master kartı tanımladıktan sonra kart ekleme yaptım zaman başka kart okuyor ama takılı kalıyor devam etmiyor kartı kaydettıremıyor ve işlemlere devam etiremiyorum
  • yazılımın o kısmına odaklanıp problemi çözebilirsin.
  • rfid moduldekı reset ıle icsp deki reset veya arduıno reset farklı şeyler aslında rfid kutuphanesi bazı durumlarda modulu resetlemek isteyebılır bu durumda reset pinini low yapmak isteyebilir bunu kutuphaneyı ınceleyıp anlayabılırız yada kodu yazana da sormak lzım. kutuphane resetı hıc kullanmıyorsa arduıno resetlenırken modul de resetlensın eskı degerlerı unutsun dıye resete baglanabılır ama kutuphane modulu resetlemek ısterse nasıl resetleyecek o kısım belirsiz kutuphane kodunun ıcınde hepsi vardır mutlaka.
  • tesekkur ederim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.