XBEE ile Haberleşme
  • Sensörlerden aldığım verileri xbee yardımıyla başka bir arduino ya gönderip ekrana yazdırmam gerekiyor.Fakat birden fazla veri gönderemedim.Birden fazla veri gönderebilmem için ne yapmama gerekir?
  • Birden fazla veriden kastın nedir.
    Örneğin ayrı ayrı 5 arduinoya bağlı sensörlerin verisini tek bir merkez arduinoya göndermekten mi bahsediyorsun.
    Yoksa
    tek bir arduinoya bağlanmış 5 adet sensör verisini tek bir merkez arduinoya göndermekten mi bahsediyorsun ?
  • xbeeler arasında iletişim tamammıdır once onu halletmek lazım
  • Tek bir arduino ya bağlı 3 sensör verisinin(sıcaklık,akım,gerilim) başka bir arduino ya gönderilip lcd ye yazılması gerekiyor. Tek veri gönderebiliyorum fakat daha fazlasını gönderemiyorum.
  • her sensordekı verileri okuyabiliyorsan başına bir ayır edıcı işaret koy yolla aldıgın yerde bu işarete göre hareket edersin
  • işaretten kastınız nedir bir örnek verebilir misiniz?
  • bir sensorun verisini nasıl yolluyorsun ve okuyorsun ona gore ornek vereyım
  • Bende şöyle bir yorumda bulunayım.3 adet sensör verisini aldın diyelim.Sıcaklık, nem ve mesafe sensörlerinden data aldın.
    Sıcaklık =25,nem =12, mesafe=44 olsun. bunları bir paket haline getir. Artık senin verin $25,12,44& şeklinde olsun.

Böylece karşıda data alırken $ geldiğinde paketin geldiğini anlayıp dataları almaya baslarsın, & geldiğinde paketi tamamen aldığını anlayıp her virgülden sonrasını ayırıp 3 sensör verisinide doğru bir şekilde iletmiş olursun.

Bu kabataslak bir örnekti. Detaylandırman gerek
  • yardımınız için teşekkürler sorun çözüldü

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.