Boya kalınlık ölçer projesi
  • arkadaşlar selam,

Arduino konusunda çok tecrübeli sayılmam . Ancak metal yüzeyin üzerindeki boyanın kalınlığını ölçen bir alet yapmak istiyorum. Hali hazırda buna benzer ürünler satılıyor. Ancak bu cihazlar hangi sensörleri kullanıyorlar yazmıyorlar. Ürünlerinin özelliklerini sadece aşağıdaki gibi veriyorlar. Bende bu aşağıdaki özellikleri sağlayan ultrasonik sensör arıyorum. Ancak henüz bulamadım. Böyle bir proje yapmış olanınız var mı? Bu sensörlerden arduinoya uyumlu olan bir modelini nerden bulabilirim?
    Bu tarz ürünlere bir örnek:

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/oto-boya-kaplama-ve-kalinlik-olcer-test-cihazi-ucretsiz-kargo-290263298

Ölçüm aralığı : Metal yüzeyinde 0-1.80mm / 0-71.0 mil ametal kaplama
    Doğruluk: +/- 0.03mm

destek olabilirseniz sevinirim.
    Teşekürler
  • fiyat ıyıymiş ben olsam alırdım bı tane, yapacağın devrenın sensoru bundan en az 3 kat pahalı olacaktır. elektromanyetik induksıyon sensor texas firmasında olabılır ama çok ucuz olacağını düşünmüyorum ve arduınoya gore drıver yazılmış oacağını düşünmüyorum texas kendı kıtını satacaktır compiler bıle en az 2000usd fiyat cekerler
  • Selamlar. Yorum için teşekürler. Kullanıcı birisi için dediğiniz mantıklı. Ancak ben bu ürünü kendim yapabilmek için istiyorum. Sizce bu ürünü alsam ve sensörünü söksem, arduino ile kullanabilir miyim?
  • hiç bir fikrim yok. deneyın ama sokmeden derın bır analız yapmanız lazın dıgıtal/analog sinyal loglayıcılar lazım olacak ayrıca sensoru bulmayı deneyın oncelıkle genelde datasheetınden temel fonksiyonlar bulunabılır.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.