Ov7670 kamera ile birlikte nrf24l01 Modülü kullanmak?
  • Merhabalar,
    Ben bu iki modülü birlikte kullanmak istiyorum hangi pinleri ortak kullanmalı hangi pinleri ayrı ayrı tanımlamalıyım?
  • bunları once tek tek çalıştırmayı deneyın bence nrf24l01 duzgun çalışanı daha gormedık
  • ov7670 çalışıyor su an java + cmd ekranı ile çalıştırdım. Başka bi arduino ile basit bi foto çek komutu vermek istiyorum fakat aynı pinleri kullanıyor bu iki modülde işin içinden nasıl cıkacagımı bilemedim.
  • rf modülü var onu kullanmayı da düşündüm fakat ondanda aynı sorunla karşılaştım.
  • i2c protokol kullanıyorsa aynı isimli pinler bir arada olabilir her cihazın kendi adresi vardır(veya modulun bu adresleri seçme ozellıgı vardır bazı jumperları acıp kapatarak) bunu kod içinde o adresi set ederek kullanman lazım.

spi protokolu kullanıyorsa clk di do pinleri ortak cs pinleri ayı ayrı olmak zorunda init ederken her birinin cs(chip select) pinlerini belirtirsen sorun kalmaz.

• Anladım çok teşekkür ederim son bi sorum daha olacak set etmekten kastınız nedir?
  • i2c veya spi de init komutları vardır orada kullanılan pinler drivere/kutuphaneye bıldırılmiş oluyor orada set etmiş yani değerleri pinleri parametreleri belirtmiş oluyorsun. arkdaşım biraz araştırma yapın bunlar temel komutlar biraz onları açıp okuyun kullanın zaten anlayacaksınız ne dedıgımı. yurumeyı ogrenmeden uzun atlama peşinde olmayın herşey sırayla.
  • Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim bana gerçekten çok zaman kazandırdınız . Demek istediğinizi anladım tavsiyeleriniz içinde teşekkür ederim.
    Iyi günler.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.