Seri port çizicideki görüntü oled ekrana nasıl aktarılır?
  • Merhabalar;
    Arduino nano ile nabız ölçer yapmaya çalışıyorum fakat seri port çiziciye aldığım çıkışları 1.3 inch oled ekrana nasıl çıkış alabileceğimi bilmiyorumi,yardım ederseniz çok mutlu olurum :)).
  • kullanacağın oled ekranın driveri yukleyıp once o ekranda istediğin koordinata nokta koymayı dene adını yazmayı dene gerisi gelir
  • Gerisi gelmiyor işte ya sıkıntıda o zaten...
  • nabız değerlerini bir diziye aktar diyelim ekran 84x48 yani x de 84 pixel var o zaman dizinin boyutu 84 olmalı
    daha sonra kütüphane de vardır zaten , dizinin elemanları pixel olarak ekrana bastır
    for(uint8_t i=0; i<84; i++) oled_pixel(24,nabiz_dizi[i],BLACK)<br /> sonra diziyı sıfırla bu işlemi döngü şeklinde yap.

tabi nabız değelerini filtrelemen gerekebilir ,örneğin min 0 max 1023 alıyorsun bu değeleri 0 84 arasına bir filtrele , zira 1023 pixeli bulamayabilir.

• Daha açıklayıcı bir anlatım yapabşlecek olan var mı arkadaşlar.

Örnek vererek açıklayabilecek olan varsa çok iyi olur açıkçası.

Fikri olanlar lütfen yazabilir mi?

• benım fıkrım sız once bu ekranı alın ve orneklerı ınceleyın ve deneyın. gercekten cok kolay ve deneyıpte anlamadıgınız kodu paylaşın sıze yol gosterelım.
  • Yazılımı elimde var hazır versem olur mu anlatmayıp
  • olur EmbeddedSystem

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.