rfid modula ilgili
  • Iyi akşamlar. Arkadaşlar rfid modula ilgili bir kaç sorum var. Doğrusu internetde çok araştırdım ingilizcem olmadığı için bir sonuca varamadım. O yüzden bu sitedeki degerli hocalardan sormak istedim.
    Ben bu siteden (ebay.com) rfid modul, kart ve anahtarlar aldım. Benim çalışdığım yerde işe gelme ve gitme zamanını bilmek için aynı o kartlardan okuduyoruz.Sorum şu ki, benim getirdiyim kartları işde olan kart okuyucu, işdeki kartı ise evdeki (ebaydan aldığım) rfid modul okumuyor.(bayt kodları). Anladığım kadarıyla bunlar farklı öylemi? Her ikisinde okuması için nasıl bir kart, rfid modul alıyım? Bunların farkı ne? 13.5mhz ve 125khz olarak ikiye bölünmesinden böyle oluyor? Bunlardan hangisi tercih edilendir?
    İnternetde araştırma yapdığımda karşıma anahtar kopyalama cihazı çıkdı(http://www.ebay.com/itm/Handheld-125KHz-RFID-Writer-Copier-Readers-Duplicator-With-10PCS-ID-Tags-/322378969824?hash=item4b0f48b2e0:g:KRYAAOSw9GhYa-1G), düşündüm ki tüm çabalarım boşamı gitdi. bu rfid modul bu kadar güvensizmi? Küçük bir cihazla anahtarın kopyasını çıkar kullan.
  • Arkadaşlar sorum anlaşılmıyormu? Bu bilgiye ihtiyacım var.
  • 2 frekans arasında okuma mesafesi tükettikleri enerji gibi farklar var doğal olarak. Adındanda anlaşılacaüı gibi 125 khz düşük frekans 13.5 mhz yüksek frekanslı çalışır. Data alanları farklı. 125 khz çalışan kartlar daha güvenliksiz ve kolay kopyalanır. 13.5 sürekli şifreli modda çalıştıgı için daha güvenli. Ama kredi kartları bile kopyalanabildiğine göre bunları kopyalamak çocuk oyuncağı :D
  • 13.5 mhz kartlarda aynı anda 5 kartı bıle yanyana koysanız tektek okur ve lısteler, 125khz olanlarda yanyana 5 tane okutmaya calıssan her zaman bırını okur veya hıc okuyamaz. guvenlıge ıhtıyac duymuyorsan amacın sadece tanımlama ıse 125khz olanlar daha ucuza mal olur ısını gorur gecersın.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.