watchX - Arduino Tabanlı Giyilebilir Geliştirme Platformu
 • Arkadaşlar selamlar;

  Ben Enes, Gaziantep'den argeX ekibinin kurucu üyesiyim. Hepmizin bildiği üzere Arduino programlamayı öğrenmek için çok güzel bir başlangıç. Fakat elektronik bilgisi kısıtlı olan kullanıcılar için ilk başlarda gerekli sensörleri, ekranı ve benzeri bileşenleri bir araya getirerek projeler yapmak biraz zor. Ve hepmiz biliyoruz ki, günün sonunda o projeler masada kablo kalabalığı olarak kalıyor.

  Ben ve ekip arkadaşlarım bir ürün hayal ettik. Arduino Uno tabanlı bir cihaz olsa, üstünde envai çesit sensör, ve bluetooh, ekran gibi donanımlar olsa. Kullanıcılar bunu bilgisayarlarına takıp kolayca programlamaya başlasalar dedik. Ve hatta kendü üzerinde bir bataryası olsa kendini otomatik olarak şarj etse ve bileğinize saat formunda takılabilir olsa sizce de güzel olmaz mı?

  Bu hayalimizdeki ürünü çıkarmak için harıl harıl çalıştık ve sonunda watchX'i geliştirdik. Ürün ile ilgili detaylı bilgiyi Indiegogo sayfamızdan da elde edebilirsiniz.

  https://igg.me/at/watchx/x/

  Bildiğiniz üzere bu tarz projeler ülkemizden pek çıkmıyor. Indiegogo kampanyasında sizlerin de desteklerini bekliyoruz.
 • guzel olmuş. başarılar dilerim
 • çok güzel olmuş, tebrik ederim.

  tanıtımda telefon ile yapılabilecek kısımlar atlanmış dikkatimi çeken bu oldu.

  misal,

  telefona arama geldiğinde saatin titremesi
  telefona bildirim geldiğinde ayarladığımız uzunluk ve ölçüde titremesi
  whatsapp tan mesaj geldiğinde ekrana düşmesi

  ayrıca

  adım sayar

  kısaca open source mi 2 band gibi tanıtılırsa para ödeyen çok çıkar diye düşünüyorum

  keşke open hardware olsaydıda cc2541 i devreye nasıl entegre ettiğinizi görebilseydim :|
 • 12bin dolar toplamış zaten 1 aya toplam 20bin olmazsa proje pert olacak destek bulmaları lazım.
 • @okoman ve @ridvanaltun

  Güzem mesajlarınız için çok teşekkür ederim. :) Şua aşamada @okoman'ın da dediği gibi olabildiğince destek bulmaya çalışıyoruz. Cihazın içinde bulunan yazılımın kaynak kodları kullanıcıyla paylaşılacak ve kullanıcılar isterlerse modifiye edip kullanabilecek, isterlerse kendi kodlarını sıfırdan yazabilecekler.
 • facebookdaki arduıno geliştirme grubuna da yazın. ayrıca facebook da mucıtler grubu var orada da yaptıklarınız yazın belkı destek cıkar. ayrıca facebook daki startup gruplarına da yazın. twitter facebook ve ınstegramdan da reklam verın en fazla 300 harcarsınız
 • Güzel olmuş, elinize sağlık. ama ben alırmıyım diye sorarsanınız almam. aslında ihtiyacım olan bir proje kutusu. belki vardır ama hayalimdeki kutuyu yazayım buraya. eğer yoksa belki biri yapar. A4 boyutunda bir kutu olacak. Arduino UNO ve Raspberry Pi için uygun soket açıklıkları olacak. istediğim komponentleri vidalayabilmem için delikleri olacak. taşınabilir olması için birde kapağı olacak. kablolama yaptıktan sonra kapağı kapatıp çantama atabileceğim. şuan yaptığım prototipleri taşımada zorluk çekiyorum. böyle bir proje kutusu olsa gerçekten işimi görür. özellikle öğrenciler için oldukça kullanışlı olur diye düşünüyorum.
 • şimdi bu adamlar harıl harıl çalışmışlar iyi güzel hoş;

  2013 eylül ayında ZAK KEMBLE diye biri bu adamların saatinin aynısını açık kaynak şekilde zaten yayınlamış : link ;http://blog.zakkemble.co.uk/diy-digital-wristwatch/
  aradan yıllar geçmiş bu bizim türk ekip ne edip nerden irtibat kurduysa Zak Kemble ile iletişime geçip (artık telif hakkı mı ödediler yoksa adamı aynı şirkette çalışmaya ikna mı ettiler onu bilemem) saatin tasarımına ve yazılımına konmuşlar sonra indiegogo dan vay efendim biz çok çalıştık sizler için bu saati yaptık diye reklam yapıyorlar.
  hadi yaptınız bari esas adamı öne çıkarın. biz yaptık diye böbürlenmeyin.

  videonun yayınlanma tarihine bakıyoruz ;2013

  kendiniz yapmak isterseniz; yazılım ve donanım için ;;
  https://github.com/zkemble/NWatch
  eagle ile çizilmiş dosyalar mevcut şema ve pcb tasarımı.
  ayrıca bir yerde takıldığınızda http://blog.zakkemble.co.uk/diy-digital-wristwatch/ buradan yorum blümüne yazdığınız zaman Zak Kemble yardımcı oluyor.
  80 dolara satıyorlar ürünü !!!!!
  insaf birde daha piyasaya çıkmadan..
  herhalde arge ye oluk oluk para akıyor :D :D
 • dostum bilgi verdiğin için çok sağol,

  ne diyeceğimi şaşırdım doğrusu.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.