3D Printer & CNC Hakkında
  • Merhaba yaptıgım projelerde bazı parçaları yaptırmak için bir sürü firmaya mail atıyorum. Ya dönüş yapmıyolar yada 1 adet üretmeyiz diyorlar o yüzden 3d printer ve cnc yapmaya karar verdim. O yüzden bu konuda deneyimli kişilerin yardımına ihtiyacım var. Bir çok yapım gördüm malzeme listesi genel olarak aynı benim yapmak istediğim şey ise yazıcının kafayı değiştirip motor takıp cnc ye dönüsebilcek bir tasarım. CNC çok ağır iş yapmayacak en fazla pleksiglass kazıma ve kesim, bakır plaket çizim yada kazıma. 3d yazıcıdanda çok aşırı olmasada iyi kalitede baskı almak istiyorum.
    İlk merak ettiğim, genelde 3d printerlarda Y ve X ekseninde kayış mekanizması kullanıyorlar. Ben bunun yerine dişli mil kullansam daha iyi olacagını düşünüyorum sizde katılıyormusunuz? İkinci olarak nema17 kullanmayı düşünüyorum nema 23 17nin nerdeyse 3 katı fiyat. 3d printer başlıgı rahat hareket eder ama cnc motoru edermi? Eksenlerde çift motor mu kullanmalıyım? (Boyut 30x30cm olacak.) Birde sizin bildiğiniz kaliteyi etkileyen faktörleri paylaşırsanız sevinirim.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.