hc06 Bluetooth modülü
  • iyi günler arkadaşlar ben Bluetooth modülü ile uzaktan kumandalı araba yapmayı düşünüyordum bütün malzemelerimi aldım ama Bluetooth modülünde problem meydana geliyor. Bütü bağlantıları eksiksiz bir şekilde yapıyorum modülün ışığı bağlanmadan önce çok seri bi şekilde yanıyor ama bağlanınca daha seyrek yanmaya başlıyor ve proje çalışmıyor. 2 tane aldım ikisindede aynı sorun meydana geldi arzalıdır diye gönderdim başka yerden 2 tane daha aldım ve o ikiside aynı durumda yardımcı olabilirseniz çok memnun edersiniz biraz uzun oldu kusura bakmayın :) şimdiden teşekkürler
  • ornek aldıgınız projede nasıl kullnılıyordu hangı modulu kullanıyordu ve hangı tıp arduınoda kullanılıyordu herşey aynı ıse calısması lazım.
  • Baglantidan sonra daha seyrek yanmasi normal baglantinin kurulu oldugu anlamina gelir.
    sorun rx ve tx bacaklarini dogru bagladinizmi?
    bluetooth tx bacagi arduinonun rx girisine, rx bacagi arduinonun tx girisine baglanmasi gerek.
    kodlarda bu bacaklari tanittiniz mi?
  • @digimensch arkadaşımızın da dediği gibi bağlantı problemi yok , yazılımsal bir hatanız olabilir mi acaba , yine aynı şekilde rx tx uçlarını ters bağlamanız gerekmekte arduino tarafında.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.