tft ekran ile seri haberleşme konusunda yardımcı olabilecek var mı ?(ÇÖZÜLDÜ)
  • Konuyu şöyle anlatıyım
    Nextion 4.3 inch enhanced modeli ekran ile arduino uno kullanıyorum ikisini haberleştirme kısmında bir sıkıntım yok sıkıntım; projemde ds1820 sıcaklık sensörü, bir kaç röle ve buton mevcut. Mantık basit bazı sıcaklık, zaman vb gibi parametrelere bağlı olarak rölelerin çekmesini istiyorum fakat arduinodaki kod kısmını tasarlarken ekrandan gelen veri ile dışardan aldığım veriyi beraber if komutu ile kullandığımda sadece tek yönde çalışıyor örnek ile açıklamak gerekirse

ekrandan aldığım verileri "A" deşikenine attım
    arduinonun 2 nolu pinine de digital girişle bi buton bağladım buna da "B" diyelim
    if(A==13 && b==0){
    digitalWrite(4,HIGH)
    } olmasını istiyorum ilk başta bir sıkıntı yok ben butonun durumunu 0 dan 1 aldığımda veya A değerini değiştirdiğimde sonuç değişmiyor. sürekli sonuç HIGH olarka kalıyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.. Eğer eksik, anlayamadığınız veya eklememi istediniz bir yer olursa lütfen yazın.
  • yok mu yardımcı olabilecek kimse ?
  • Ben şurayı anlamadım , burada sonuç nasıl lowa geçecek ?
  • if de ki ve kuralı bozulduğu zaman low a düşmesini bekliyordum. sağol çözdüm
  • else komutu ekleyecektiniz o kadar

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.