20 adet cihaz için haberlerşme
  • merhaba, 20 adet cihazı kablosuz haberleştirmem gerekiyor, mesafe çok uzak değil 5-10 metre. yine iletilecek veri miktarı çok az, gelen veriye göre ışığı yak söndür yapıcaz. cihazlarda 1 sensör olacak bir de ışık. yani çift taraflı haberleşmem gerekiyor.
    burada gördüğüm kadarıyla nrf24l01 kullanılmış, yine burada gördüğüm kadarıyla bir çoğu sorun yaşamış.
    bana modul olarak ve arduino olarak ne tavsiye edersiniz, önce mümkün mü diye mi sormalıydım?
  • esp866 wifi kullan bence. hepsini bir ortak wifide buluştur hepsi dınlemede olsun hangisinni ip sini verirsen onunla haberleşirsin.
    edit:esp8266 olacaktı
  • sanırım 8266 olarak geçiyor.
    peki her uca arduino bağlamadan halletme şansım var mı, modüllerin yeteneklerini bilmiyorum yani. bana gelecek bilgi olarak tek bit bilgi yetiyor sensörden(açık/kapalı). göndereceğim bilgi de tek bit, ışığı yak/kapa.
  • ya da attiny gibi arduinolarla halledebilir miyim
  • aslında wakeup pini varmış bunu kullanabilirim sensore bağlamak için.
    1 adet te merkezden veri gönderdiğimde aktif olabilen bir pin bulabilirsem benim için yeterli olur.
  • uygun cihaza karar verebilirsem hemen sipariş vermeyi düşünüyorum
  • wemos d1 diye aratın direk esp8266 yı programlayabılırsınız 3-4 digital pin (max 3v) ve bir analog pin(max3v) var arduınoya ıhtıyacınız yok
  • ok ilk aşama için 3 tane sipariş veriyorum, denemelerden sonra 20 adet alacağım
    teşekkürler yardım için, buradan yardıma devam edebilirseniz minnettar kalırım
    iyi akşamlar
  • bi dk wemos d1 mi almam gerekiyor?
    2dolarlık modüller iş görmez mi
  • görür ama 3v adaptor ftdi kablo filan derken aynı hesaba geliyor wemos d1 piyasada var

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.