Motor Shield 12V 1A verildiğinde ISINIYOR ?
  • selamın aleyküm arkadaşlar
    mini cnc yapmaya karar verdim
    http://cdn1.bigcommerce.com/server800/a8995/products/786/images/2402/arduino_motor_shield__81434.1441905622.500.500.JPG?c=2
    buna 12v 1a lık adaptörle beslediğimde üzerindeki kullanılan entegre giderek ısınmaya başlıyor bunun nedeni sizce ne olabilir ?
    Kullandığım motor dvd nin içinden çıkan step motor ve bağlantılarını doğru yaptığımı düşünüyorum.
    pot yardımıyla basta 9 v verdim motor zayıf çalıştı hatta daha sonra por ısındı ve bozuldu. bende direk bağladım bu sefferde ısınmaya başladı.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
  • elektronikte ısınmaya zorlanma diyebiliriz, zorlanma ise genel olarak kaynağın, alıcının ihtiyacını karşılıyamaması diye açıklarsak, bu durumda motorun çektiği amperi sürücü entegre karşılayamıyor, ve ısınıyordur.

sürücü kartının üzerindeki entegrenin datasheetlerine bak.

L293D-600 mAh,
    L293B-1000 mAh,
    L298N 3000 mAh'e kadar motor sürebilir.

step motorun üzerinde marka model varsa onunda datasheetlerine bak, gerekiyorsa sürücü kartını veya üzerindeki entegreyi değiştir.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.