Geliştirme sonrası ürüne geçiş
 • Merhaba,
  Geliştirme kartları üzerinde yapılan çalışmalar ve projeler sonrasında nasıl bir yol izlenmelidir? Örneğin bir sıcaklık sensöründen gelen veriyi USB ile yada başka bir yolla bilgisayara iletmek üzere yapılan proje istenen sonuca ulaştıktan sonra bunu arduino dışında da çalışır hale getirmek istendiğinde nasıl bir yol izlenmeli? HAngi microcontroller seçilmeli, devre tasarımı nasıl olmalı v.s.
  Teşekkürler.
 • kullanacağınız işlemci arduino kodları ve kütüphaneleri ile uyumlu olması lazım öncelikle. bir şeyi ürün haline getirecekseniz neyle tasarladıysanız onunla ilerleyin yapılacak her değişiklikte arge yeniden baştan başlar.
 • Eğer ürüne dökecekseniz.
  Altın kural herşey C ye dökeceksiniz hatta kodlar üzerinde optimizasyon yapmak için asm üzerinden gideceksiniz.
  Üründe kullandığınız herbir devre elemanının datasheetini(birisi bunu Türkçe'sini biliyorsa ne olur yazsin) adın soyadın gibi bileceksin.Gerisi tırı vırı(baskı devresi, kullanılan ürünlere ve çekilecek akima göre yolların hesaplanması,smd mi normal eleman mi kullanacaksın vs vs) hepsi olur:)
 • Merhaba,
  @okoman ve @bsenguler bilgiler için teşekkürler. Aslında sormak istediğim Arduino ile yapılan geliştirme sonrasında aynı chip içeren bir board tasarlayıp bazı gereksiz devre elemanlarından kurtulup kendi devremizi yapmak gerekecektir. Bu noktada geliştirme boardundan genel kullanım tarafına geçmek için örnek uygulama yapan var mıdır? Bu tür dev.board tan production board'a geçiş için tavsiye dedeceğiniz makale, site v.b. var mı?
  Teşekkürler.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.