Simulink Bulanık Mantık Denetleyicinin Gerçek Zamanlı İmplementasyonu
  • Merhabalar,

Simulink ile gerçekleştirdiğim resimdeki bulanık mantık denetleyicinin gerçek zamanlı olarak Arduino Mega 2560 ile çalıştırılmasıyla uğraşıyorum. Daha önce simulink ile arduino arasında bağlantı kurup basit anlamda projeler gerçekleştirdim (led yakma, ldr, lm35, motor kontrolü vs. içeren projeler). Fakat bulanık mantık denetleyicinin ve de resimdeki tüm bloğun arduinoya gömülmesi ile ilgili çok bilgim yok.

https://i.hizliresim.com/OyDXG4.jpg

Hedef değerim belli. Amacım her 10 dakikada bir okunan değer ile hedef değer arasındaki farka göre iki girişli ve kodlarını matlab' da kendim yazdığım bulanık mantık fonksiyon bloğu aracılığıyla çıkış üretmek. Bulanık mantık çıkışında da hatadaki büyüklüğe göre bir anahtar ve saturasyon bloğu kullandım, bunların da implementasyonu gerçekleştirmek istiyorum. Öncelikle örnekleme süresini gerçek zamanlı olarak 10 dakikaya nasıl ayarlarım ve bu bilgileri (hedef değer ve okunan bilgi) her 10 dakikada bir nasıl alırım bunu merak ediyorum.

Bu proje hakkında yardımcı olabilir misiniz?

• eskiden sımulinkçi vardı bıkaç kişi geleceklermi bakalım.
  • Maalesef gelen giden yok :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.