arduino,java,Pi,NRF24
  • Arkadaşlar merhaba öğrenmek istediğim bi konu var java ile yazdığım kodu Raspberry pi daki nrf24 den yollayıp arduinoya bağlı olan nrf de yakalamak istiyorum bu işlem python da yazılmış fakat javada nrf24 kütüphanesini bulamadım. böyle bişey mümkünmüdür yada elinde nrf24 ün java kütüphanesi olan varmı.
    şimdiden teşekkürler.
  • arduino tarafındaki işleri arduino da çöz javaya ıhtiyacın yok bizim tarafta nrf li projeleri incele
  • arduino tarafında kodlar hazır ve javaya ihtiyacım olacak çünki projenn devamında nrf den gelen degerleri sql e yazdıracagım. rasp ile arduino yu python kodu ile nrf sayesinde haberleştiriyorum ve çektigim verileri veritabanına zaten yazdırıyorum. fakat ben bu işlemi javada yapmak istiyorum nrf kütüphanesi olmadığı veya bulamadığım için ilerleyemiyorum.
  • şöyle arayınca tonla şey geliyor ama arduıno ıcınde java çalışmayacaktır. raspi tarafında olabılır belkı.

https://www.google.com/search?q=nrf24l01+java+library&oq=nrf+24l01+java&aqs=chrome.1.69i57j0l5.11194j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  • hocam benm amacım pi in içinde java ile yazdığım kodu çalıştırıp nrf sayesinde arduino ya veri gönderme bu işi python da yapmışlar ve pipe = [[0xE8, 0xE8, 0xF0, 0xF0, 0xE1]] bu şekilde pipe üzerinden haberleşme yapılabiliyor (python da) ama javada böyle birşey göremedim.
  • burası aruıno forumu bunu java veya raspi forumlarında cevap bulabılırsın belkı, yukarıda verdıgım lınkte raspidekı java kutuphanesı kullanımları var oradakı kodları ınceleyın
  • pi üzerinde android thinks kullanırsan daha fazla kütüphane bulabilirsin ve bir apk yı pi de gömülü kullanabilirsin. Pi(3) için

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.