Arduino ile role kullanımında akım...
  • Merhaba;
    Doğru yere mi açtım bilmiyorum.
    Ben uzaktan kumanda ile 3 röleyi kontrol ediyorum çok iyi çalışıyor.
    Almış olduğum role bu linkteki rolenin 5 voltla tetikleneni: http://chipstore.us/wp-content/uploads/2015/07/1_channel_relay_1.jpg
    Bu tip röleler her kaynakta (satış yapılan siteler ve kullanımı anlatılan web sayfaları/youtube videoları) arduino için direk bağlanabileceği yazıyor.
    Kullanım sırasında voltmetre ile çekilen akımı kontrol ettiğimde 70 mAh'lik bir değer çıkmakta. Bildiğimiz gibi arduinonun bir piminden ise max 20 mAh akım çekebilmekteyiz. Denemelerimde sistem çok iyi çalışıyor ama uzun süreli kullanımda bu akım farkı arduino için sorun yaratır mı? Yoksa ben mi bir noktayı kaçırmaktayım çünkü tüm kaynaklarda bu röleleri direk arduino ile sürebileceğimiz yazmakta.
  • Uzun soluklu bir ürün olmaz, 3 röle aynı anda aktif olduğunda muhtemelen Arduino'nun helvasını yersin.Transistor kullanman lehine olacaktir
  • ben de aynısı düşünüyordum.. Teşekkürler bilgi için...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.