Arduino Ethernet Shield ı hub (switch) e bağlama
  • Arduinoya ethernet shield modülü bağladım. Modülü internet kablosuyla direk modeme bağladığımda modül internet alıyor fakat 8'li hub dan modüle internet veremiyorum. Modemden herhangi bi ayar mı yapmam gerekli?
  • Şimdi elinizdeki kesin hub ise muhtemelen değil, son yıllarda hub görmek imkansız:) (hub un çalışma şekli sürekli yayın yapar (broadcasttır) aynı anda sadece 1 bilgisayar konuşur diğerleri dinler, buda ağ güvenliğini riske atar, bu yüzden bu cihazlar yerini ethernet anahtarlayıcılara (switch) bıraktı,bu sayede aynı anda konuşan bilgisayar sayısı artmış oldu ve 3. bir bilgisayar tarafından sizin trafiğinizin izlenmesi zorlaştı),

1-Bu cihaz çalışıyor mu?
    2-Modülü ethernet kablosu(Cat5 veya Cat6) ile bağladığınızı varsayıyorum internet kablosu(telefon kablosu olabilir onunda çalışma protokolleri çok farklıdır, modem ile telekom santrali arasında çalışır) diye birşey yok çünkü :) Elinizde ki 8 portlu cihazın uplink portu var ise modemden gelen ethernet kablonuzu oraya takınız yok ise cross kablo (bağlantı şekli içinde çaprazdır, nasıl yaparım diye soruyorsanız o da burada http://www.makeuseof.com/tag/ethernet-crossover-cable/ fakat size maliyeti çok olur, hazır almanız daha iyi olur) ile bağlantı yapmanız gerekecek çünkü aktif ağ cihazları(akıllı olanlar hariç) çapraz kablo ile birbirlerine bağlanırlar yoksa sistem çalışmaz.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.