Belirlenen konuma giden araç
  • Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var, bir projemiz var ve projemizin bir bölümü aracın bizim belirlediğimiz konuma gitmesini sağlamak. Bunun için sadece gps yeterli midir? . Gps den konum bilgisi alabiliyorum ama benim asıl istediğim konumu aktarmak ve aracın o yöne doğru gitmesini sağlamak. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Aracın üzerinde GPS modülünün olduğunu varsayıyorum.gps modülündeki bilgiyi menzil kısa ise RF modüllerle, uzak ise GSM moduller ile cozebilirsiniz.Arac üzerindeki GSM modülden alınan bilgi, iletişim modülleri ile sizin kumanda sisteminize bilgiyi iletirler veya sizin istediğiniz gibi koordinat bilgisini kumandadan araca iletir.
  • gps lerde konum cok hassas değildir 5-30mt hatalı olabilir konuma ulaşacaksanız bunu dikkate alın
  • Hocam ben de bu konuyu merak ediyordum.Belli bir konuma aracın gitmesini istiyorum.Gps kullanmayı düşünüyordum ama siz çok hassas olmadığını söylüyorsunuz.Ben hassas bir konumda çalışmak istiyorum.Bunun için hangi aparatı kullanmak gerekecek.Hassasiyetten kastım maksimum 2-3m olması.
  • peki gsm modülü kullanmadan bu işlem yapılabilir mi ?
  • Rf modülüyle yapmaya çalıştık ama tam yapamadık alamıyoruz konum bunun için detaylı bir açıklama yapabilir misiniz ?
  • sabit ıkınci bır gps kuracaksınız ve her sanıye sapmayı her yone olcup bu hataları aracınıza gondereceksınız ve buna gore rota cızeceksınız...
  • Abi biraz daha detaylı açıklayabilir misin ? tam kavrayamadık olayı
  • gps ten konum bilgisi aldıgını soylemişin arac acık alanda sabit durdugunda harıtada aracın konumunun sabit durmadıgını farketmen lazım bu şu demek oluyor sabit oldugun halde başka bir yerde görünüyorsan bu mesafe kadar bır hatan var demektir x y koordinatına gore ve bunu her sanıye diğer araca yollayacaksın kı konumunu bu hata payı kadar duzeltsın ve hedefe cok az bır hata ıle ulaşsın.
  • konumu araca nasıl gönderereceğimi hala anlamadım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  • gps okuyorum dıyorsun ya. yanı demekkı hedef konumu bılıyorsun. hedefe dogru aracın ustundekı gps verısını okuyup hareket ettıreceksın işte

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.