Ardunio dan c# ile veri çekme.
  • Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Arduino da bir alarm projesi yaptım. Sistem hareket algıladığında merkeze bilgi verecek, tüm modüllerim çalışıyor. ethernet üzerinde veri verileri bir web sayfasında yayınlıyorum c# da web sitesi içinden veriyi okuyorum. Benim sorun şu, hiç araya bir web sitesi koymadan direk IP üzerinden veriyi çekebilimiyim.
  • temel tcp ip yi biliyorsanız ethernetclient fonksıyonunu kullanabılırsın

https://www.arduino.cc/en/Reference/EthernetClient
  • Hocam çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak eğer mümkünse hanrun hr91105a kullanıyorum, normal ip alıyor. Kontrol etmek için ip yi ping liyorum lakin bir yerden sonra pinglemiyor. Cihazı kapatıp açınca düzeliyor. Neden kaynaklanıyor olabilir.
  • bu bahsettıgınız konnektorun kodu işlemci nedir borddaki
  • Anakartım Ardunio ATMEGA2560 ATMEL İŞLEMCİ. Buna harici ethernet modülü bağladım oda ENC28J60
  • ethernet bordlarda zaman zaman kitlenme şikayeti sorunu hep geliyor her tcp kodunu duzgun işlemeyebiliyor kutuphane ping sizin için devamlı gerekli birşey mi bilemiyorum pinglere cevap vermeme yaptığında diğer tcp komutlarını veya başka bir kod kısmını çalıştırıyorsa takılmayın fazla direk işinize odaklanın ama genelde belirli peryotlarla karta reset attırıyorlar pek şık çözum olmasada boyle bır dene. kutuphaneler cok eskı ve gerektıgı kadar kapsamlı yazılmıyor ne yazıkkı. başka bir enj kutuphanesi bulabiliyorsanız onları da deneyın
  • Hocam tsk ederim cevap için. Şunu denedim ben devreleri olduğu gibi bir kutu içine koymustum kutuyu açtım o şekilde ping ledim dünden beri sürekli ping atıyorum sorunsuz ping atıyor. Aklıma aşırı ısınma düşüncesi geldi yani kutuyu açmaktan başka bir degisiklik yapmadım. Sizce neden bu olabilir mi ?. Sonuçta yaptığım alarm sistemi sürekli ulaşılabilir olması gerekiyor ciddi ciddi şubelerimize kurmayi dusunuyoruz bu sistemi aslında sizinde fikrinizi almak isterim. Arduino ile yapılmış bir alarm sistemi guvenirligi nedir yani sorunsuz calismasi konusunda
  • havalandırma deliği olsun sistemde aşırı ısınmaz normalde fazla voltaj vermeyın

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.