ARDUİNO 6*6 ROVER PROJECT
  • iyi günler..

    arduino altyapısı kullanarak hazırlanmış 6 dc regülatörlü motordan 3 motor sürücüden oluşan ve kumanda ile kontrol edilen rover'ı 3 adet (ön,sağ ve solda olmak üzere) HC-SR04 ultrasonic sensör ile engelden kaçmasını sağlayacak program yazmak istiyorum. 6 motor ile sensörleri ve sürücülerin arasındaki ilişkiyi nasıl kurmam gerekir? teşekkürler..
  • arduıno ıle hıc motor surmedıysenız once 2 motoru sürmeyı deneyin. ultrasonık sensor sabıt olacaksa onundekı engelı yakaladıgında saga veya sola aracı dondurerek engelden kacınacak manevrayı yapacaksınız. sensor hareketli olacaksa ki bu daha zor olacaktır hem ılerleyıp hem sensoru geniş acıyla dondurup onunde boşluk arayıp o yöne dogru ılerleyeceksın.
  • motor sürücüleri hakkında bilgim var şuan zaten rover 3 motor sürücü ve 6 motorla kumanda ile kontrol edilebiliyor kodları programı da hazır. ek olarak ön sağ ve sola 3 adet sabit ultrasonik sensörle engel gördüğünde yön değiştirmek istiyorum bu kodu 6 motora göre nasıl uyarlayabilirim?
  • aracı nasıl yonetiyorsun kumanda yokmu. sensorlerı devamlı tek tek sorgulayacaksın yakındakı engelden kacınacaksın. genelde aynı anda 3 ultrasonık sensoru kullanabılecegın orneklere bakacaksın

    https://www.google.com/search?q=multiple+hc-sr04+arduino+code&oq=multiple+HC-SR04&aqs=chrome.3.69i57j0l5.9846j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.