Esp8266 ile Arduino'yu haberleştirme
  • Herkese merhabalar,
    Esp8266 ile internetten çektiğim verileri kullandığım Arduino'ya aktararak Arduino üzerinde bu akardığım veriler ile işlem yapmak istiyorum. Esp ile Arduino'yu nasıl haberleştirmem gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?
  • Merhabalar şu liste size yardımcı olabilir
  • Yorumunuz için teşekkür ederim fakat malesef AT komutları çalışmıyor. Kodlarımı ESP8266WiFi kütüphanesini kullanarak yazdım. Bu kütüphane de board olarak Esp8266 yı seçtiğimde çalışıyor. ESP ile ilgili kodları ESP8266 nın üzerine yazıp oradan Arduino'ya aktarmamın bir yolu yok mudur?
  • lua ile direkt olarak esp8266 kodlayabilirsiniz.
  • Esp yi kodladım fakat sonuçları arduino ya nasıl aktaracağımı bilmiyorum.
  • yukarı da ki videolara göz attınız mı hocam istedikleriniz için video çektim yayınladım bir bakma zahmetinde bulunmak çok zor olmasa gerek
  • Videolara baktım teşekkür ederim fakat video da kodların hepsini Arduino ya yüklüyor ve AT komutlarını kullanıyor. Tezim olduğu için acele etmeye çalışıyorum gözümden mi kaçmış acaba ?
    Bende AT komutları çalışmıyor esp8266Wifi kütüphanesini kullanıyorum. Bu sebeple kodları esp ye yükleyip oradan arduinoya aktarmaya çalışıyorum
  • Bu parçamız acelesi olan forum üyelerine :),
  • :D 2 haftam kaldı mecbur

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.