Displayde sadece nokta yanıyor
  • Arkadaşlar daha önce aldığım sanırım 10 cm büyüklüğünde displaylerle saat yapayım dedim Ortak Anot diye aldık yalnız sadece Nokta yanıyor. 4 tane almıştım dördünde de aynı . Bilmediğim bişey mi var, yoksa aldıklarımın dördüde mi bozuk ? Bacaklara doğrudan 3v verdim.
  • bağlantı şeklinin doğru olduğunu düşünüyorsan displaylerde sorun var demektir ama emin değilsen forumda sabitlenmiş konulara bakmanı öneririm.
  • Displayle herhangi bir devre yapmadım ortak anot mu ortak katot mu diye test edeyim dedim doğrudan gerilim vereyim dedim bacaklara... Tık yok yalnız biraz önce bir şey fark ettim. Displayin bir ucuna eksi gerilim verdim diğerine artık vereyim derken sadece eksi gerilimle artı vermem elimin dokunmasiyle çok az bir şekilde displayin diğer yanmayan digitlerinin yandığına şahit oldum. Ama displaye artı vermedim benim dokunduğum yerler çok az yanıyor. Bunu açıklayan biri varsa söylesin, şok oldum!
  • displayın kodunu ınternette arat datasheetı ındır ıcınde nereye artı nereye eksı verecegın bellıdır.
  • Bulamadım en boy resimleri var ama bilgi yok bulamadım. Jz-23101bur-n diğerinde kps2310srnd yazıyor
  • O zaman yapacak birşey yok hocam, arti beslemeyi anotta sabitle, eksi ucu dolastirmaya basla diger bacaklara, herhangi bir sonuc alamazsan, helva tariflerine bakmaya baslayabilirsin:)
  • genelde standrttır bunlar bir tanesini bul test et o şemaya gore

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.