Arduino uno mouse
  • Merhaba acil yardıma ihtiyacım var. Arduino uno ya nasıl mouse left buton kodlayabilirim? Bir butona bastığımızda mouse sol click yapacak belirlenen gecikme süresi ile sonrasında bastığımız betondan elimizi çekince mouse sol click duracak
    Şimdiden teşekkür ederim
  • Arduino uno modeli ile de yapılır da biraz zahmet gerekebilir , leonardo gibi model var ise elinizde onla daha rahat yapabilirsiniz.

ha yine yapmak isterseniz arduino uno mouse hid giib aramalar yapabilirsiniz:
    Mesala :http://www.instructables.com/id/Make-arduino-uno-work-like-leonardo/
  • Hemen araitıracağım bunu çok teşekkür ederim. Biraz uğraştığını Dediğimi Bu zahmet tam olarak ne oluyor? Sadece uno var elimde şuan
  • Böyle bişey buldum fakat anlaması gerçekten güç yardımcı olabilecek kimse var mı ? http://pythoneiro.blogspot.com.tr/2015/04/transformando-seu-arduino-uno-em-um-usb.html
  • Benim naçizane tavsiyem uno yerine , pro micro , due , leonarda gibi kartlardan birini kullanmanız fiyat olarak leonarda , pro micro gayet ideal bence.
  • Örneğin leonardo ile ne kadar kolay olduğunu şuradan görebilirsiniz.

• Peki benim bu işlemleri arduino suz bir baskı devre li kart ile yapma ihtimalim var mı? Bulunduğum yerde '' ha'' diyince kargo gelmiyor ayriyeten bu ürünleri satan bir yerde yok sadece kargo oda 3-4 gün minimum, heves etmişken kursağımda kalsın istemiyorum
  • Evet yapabilirsiniz , en küçük şekilde attiny85 entegresi ile yapabilirsiniz.
  • Peki ben bu entegreyi bir butona nasıl bağlayabilirim örnek bir proje bulamadım da
  • Aynı interneti mi kullanıyoruz bilmiyorum ama attiny85 usb hid , mouse hid arama yapınca onbinlerce sonuç çıkıyor.
    https://github.com/mattiz/attiny85-usb-mouse-simple
  • Öncelikle sadece bir proje için arduino ya başladım bir set aldım yanında gelen tüm projeleri yaptım boş bilgiyle denemeyin diye sadece bunu yapmak istiyorum bunu gerek arduino yada başka şekillere sadece bilgisayar yazılımı dışında bişey istiyorum örnek video bu yardımcı olursanız sevinirim
    https://m.youtube.com/watch?v=55PcEIPmaNE
  • Bu videoyu defalarca izledim atmel programı çalışmadı device okumuyor sıkıntı bende sanırsam ayriyeten benim bir butona bu mesela joystick in ortasına basmakta olabilir tek atamak istediğim sol tık delay sol tık
  • önce bir mouse olarak çalıştırın gerisini ben hallederim.
  • ben de böyle bir şey hazırlamıştım ,
    dilerseniz sizin için buton ile hazırlayıp yollayabilirim ücreti mukabilinde.
  • Video da her şeyi anlattım , dilerseniz sizde yapabilirsiniz.
  • Ellerine sağlık lakin bu leonardo bunu uno için de anlatabilirsen çok makbule geçer, mouse hareketlerine gerek yok sadece sol sağ tık olsa bile olsa yeterli, yada klavye tuşlarını atayıp bastığımda belli bir delay ile "x" yazsa bile yeterli olur.
  • Hocam videoda leonarda kartı kullanılmadı , attıklarımı izlemiş olsanız şimdiye istediğinizi çoktan yapmıştınız.
  • Hocam attığınız son video Portekiz bir insanın izledim lakin portekizcem olmadığı için anlamadım ondan önceki yorumum leonardo olan video idi. Eğer bu Portekizce olan video ile ilgili bilginiz varsa türkçe olarak yardımcı olursanız adımları çok makbule geçer
  • Son attığınız videoyu da izlediğimde bunun arduino uno ile bir bağlantısının olup olmadığını anlamadım.
  • Attığım son video Türkçe ve benim tarafımdan hazırlanmış istediğinizi yapan video idi.
    Neyse kıssadan hisse , istediğiniz yapıda bir çok yönlendirci var. Siz başlayın bir tarafından forumda ki arkadaşlar da yardımcı olacaktır.
  • Adınızın volkan olduğunu düşünerek, Sayın volkan şuan araştırmalarım ve senin azarlamaların sonucu, arduino uno için önce bu mouse left click için bir kütüphane ye ihtiyacım olduğunu öğrendim sonra bu kütüphane sonucunda bir kod yazıp ardından bu kodun aktif olmasını bir joystick e bağlamak istedim diyelim mesela joystick yukarı x ekseninde 1023 olunca mouse left click yapacak belli bir delay ile. Ben henüz kütüphane yi bile bulamadım paylaşanlar direk script olarak yada hex olarak paylaşmış
  • Bu arada kötü bir niyetimin olmadığını belirteyim yorumlarımda.
  • Hocam kötü bir niyetinin olmadığını biliyorum sadece mizacın böyle diye düşünüyorum, lakin sende dediğimi yanlış anlama bana gönderdiğin videolar seninki hariç ve bu site yaklaşık 2 haftadır elimde olan siteler linkler ben bunları anlayamadım. Bu Çin kore dilinde yazılan makaleyi Google çeviri kullanıp yapmaya çalıştım ama yok işte, zaten bundan dolayı yardım istiyorum
  • Hocam görsel ile desteklemiş adamlar zaten.
  • https://i.hizliresim.com/5GOOyl.jpg
    Bilgisayarda bulunan dosyalar bunlar lakin istediği kadar görselle desteklemiş olsun anlaşılır değil. Bir hocanın nekadar çok şey bildiği önemli değil nekadarını anlatabildiği önemlidir yanlışmıyım?
  • Doğrudur , elimden gelen bu kadar şu an için.
  • Mesela direk olarak şunu diyim dosya içindeki square dosyası kütüphaneye eklenmiyor bile
  • Sanırsam bir çok şey tamam sadece klon arduino uno yu dfu moda almak kaldı

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.