Ramps 1.4 Hakkında
  • Merhaba 3d printer yapıyordum. Herşeyi tamamladım fakat ilk test için 20mm lik küp basayim dedim. Mk3 aliminyum yatak ısınırken Ramps kartındaki mofset yandı. Ölçtüğümde tüm bacakları kısa devre olmuştu çıkardım. Bu mofsette heatbed fan ve nozzle a giden beslemeleri yapıyordu sanırım sökünce hiçbiri çalışmadı. Diğer herşey çalışıyor. Bu mofset yerine IRLB3034PBF şunu taksam düzelirmi acaba? Türkiye'de bir cevap bulamadım yabancı forumlarda başka mofsetler söylemişlerde https://www.direnc.net/irlb3034pbf burda bunu buldum evede yakın yada yeni bir kart alıcam.
  • Üzerinde bulunan mosfetin özellikleri ile takmak istediğinizi kıyaslayın bence
  • Şimdi tekrar denedim geçende kod yanlıs gitti galiba. Sadece heatbed in mosfeti gitmiş. Nozzle ve fan için olan mofsetler çalışıyor. Heatbed içinde araştırma yaptım. Mk3 aliminyum olanların iç direnci fazlaymış galiba çevirebildiğim kadarıyla bu yüzden gücü sağlarken mosfet çok ısınıyor falan yazmışlar. Daha iyileriyle değiştirin yada ayrı bir kart önermişler ama o mosfet yok burda. Aynısından takarsanızda soğutmayı iyi sağlayın demiş. Sorun şu ki mosfetler hakkında pek bir bilgim yok. Değer olarak V ve amperi yüksek alırımda uyar mı uymazmı bilmiyorum :D
  • transıstorun ustundekı degerı uretıcının sıtesınden araştırın genelde urun karşılaştırma araçları koyabılıyorlar sıtelerıne elinizdeki urune yakın urunlerı bır arada gorebılırsınız. transıstor ısınmasını yuksek akımlı transıstorle gecıstırebılırsınde bir yerde geregınden fazla zorlanan baska bır seyde fazla akım çekmeye neden olabılır. orjinal transıstor nedir sizin buldugunuzla karşılaştıralım da verdiğiniz transistor 300A lere dayanıyor bu akımlar devrede akıyorsa motorlar bozuk yada sıkışma vardır bıyerlerde ne koyarsan yanar mekanık problemde

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.