Arduino Uno yanmış mıdır?
  • http://forum.arduinoturkiye.com/index.php?p=/discussion/7927/servo-motor-durdurma-hakkinda#Item_12

Buradaki konumda anlattığım projeyle uğraşırken, sanırım servo fazla akım çektiği için kartı yaktım. Ama emin de değilim. Klon arduino kullanıyordum. Şu anda elektrik verdiğimde veya pc ye bağladığımda sadece üzerindeki 4 led yanıyor. Hiçbir şeye tepki vermiyor.

Yanmış mıdır yokza yazılımsal bir şey mi var?
    Servoyu bağlamadan önce gayet güzel çalışıyordu. Bağladım bir kez çalıştı sonradan tepki vermeyince farkettim
  • arduino ustundeki ekli tum modullerı kabloları cıkarıp bilgisayar bağlayın. usb tanıyor mu comm port ıde de gorunuyor mu. bu aşamalara gelemıyorsa uno tarafında sorun vardır. işlemciler malzemeler ustunde ısınma varmı kararan yada tuhaf keskin kokular geliyorsa da sıkıntı çıkar bozulmuştur
  • Sadece Arduino' yu bağlıyorum 4 led birden yanıyor sadece. On, Tx Rx ve L ledleri. İde' de gözükmüyor, aygıt yöneticisinde de gözükmüyor. Kart son çalıştığından sonra tepkisiz kaldığında, hemen söktüm voltaj regulatörüne çiplere falan dokundum hiç sıcaklık yoktu.

Şimdi ise Atmega328p çipi ısınıyor sadece.

Bu arada adaptörüm 12V 2000 mah
  • işlemci zarar görmüş evet
  • Teşekkür ederim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.