esp8266 ve mega kullanarak web sayfasına değer gönderip alma
  • Herkese merhaba,esp8266 wifi modülü ve arduino mega 2560 kullanarak istediğim ip üzerindeki bir web sayfasına veri gönderip aynı zamanda web sayfasından da veri almak istiyorum.Bu işlemleri yaparken At komutları ile mega üzerine bağlı sensörlerden aldığım değerleri web sayfasına gönderip bunları veritabanına kaydedebiliyorum ancak yine At komutlarını kullanarak web sayfasından nasıl komut göndericegimi bilmiyorum,mesela led yakmak istiyorum ve web sayfasından aldığım komut ile nasıl ledi yakıcam onu yapamıyorum,At komutlarını kullanarak uğraştım yapamadım başka bir yoldan veya yine At komutları ile yapabilecek veya yardımcı olabilecek birisi olursa cok sevinirim.
  • esp ıle web sayfa uzerınden led yakıp sonduren ornekler vardı bıraz araştırın bulamazsanız bakalım
  • Örnekleri araştırdım ama aynı ağ üzerinde olmam lazım,ona rağmen bile hatalar olabiliyor,suan için bana bir websayfasındaki veriler nasıl arduino tarafında yakalanır o lazım,seri port ekranına gelecek veriyi yakalayıp ona göre açma kapama yapmak istiyorum,mesela sayfada led-acik yaziyor bu yazıyı arduino seriport ekranında yakalayıp ordan ledi açmak istiyorum böylece aynı ağa bağlı kalmak zorunda olmam diye düşünüyorum,umarım böyle bir durum mevcuttur yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim.
  • esp arduınoya baglı ve programı arduınoya atıyrsunuz degılmı. yoksa direk esp ye mi program atıyorsunuz
  • evet esp, arduino megaya bağlı programı da meganın içine yüklüyorum.Esp suan için sadece AT komutlarıyla iş yapıyor aslında espnin içine de programı yükleyebilirim ancak espdeki giriş/çıkış pinleri benim için yetersiz o yuzden megayı kullanmam lazım.
  • Sorunumu çözdüm, esp8266 ve mega arasında at komutlarıyla bağlantı kurup bir websitesine değer gönderip ve yine aynı sayfadaki değerleri çekerek işlem yaptırdım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.