Arduino Klon da kod yüklerken çıkan sorun
  • arduino konusunda pek bilgili değilim.Bu ilk arduinom.Elimde klon arduino uno var.Başta bağladım bilgisayara ışıkları falan yanarken kod yüklemeye calıştıgımda;
    Arduino:1.8.5 (Windows 7), Kart:"Arduino/Genuino Uno"

Çalışmanız programın 3756 bayt (11 %) saklama alanını kullandı. Maksimum 32256 bayt.
    Global değişkenler belleğin 87 byte kadarını (4%) kullanıyor. Yerel değişkenler için 1961 byte yer kalıyor. En fazla 2048 byte kullanılabilir.
    avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
    avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x32
    avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x32
    avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x32

hatasını alıyorum.genelde aygıt yönetici ve driver yüklemeye yönlendiriyorlardı bazı yerlerde.Arduino programinda port kismindan bı şekilde COM5 i secebildim ama hala sikinti devam ediyo.Port mesguldur diye klavye ve fareyi cikarip denedim yine olmadi. Su ana kadar farklı pc de deneme şansım olmadı Şu anki PC de windows 7 64 bit kurulu ne yapmalıyım hatam varsa affola daha çok yeniyim
  • yardım dıye konu başlıgı açmayın başlık konuyu açıklamalı. başlık değişmezse sileceğim bu girişi

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.