LCD yazi silinmesi
  • Merhaba. Yapdigim bir projede 4 role 12 v, 1 lcd 20*4, 4 buton, 1 ardunio uno, ve roleleri ve ardunionu beslemek icin 12v 5 amper adaptor. sistem iyi calisiyor hic bir sorunu yok. amma adaptoru takdigim pirizin yanina baska bisey takdigimda veya cikardigimda lcd deki yazi siliniyor. geri gelmesi icin sistemi yeniden baslatmam gerekiyor. lcd nin besleme pinlerine 100 daha sonra 1000 uf kondansator ve adaptorun 220 giris ucuna 275 v varistor takdim. yine sorun devam ediyor. 4 gundu aklima gelen her seyi denedim ruyamda bile bu sorunu hall ediyorum. not elektronik bilgim nerdeyse 0. yardim ederseniz sevinir onceden tesekurler...
  • Bence prizinizle ilgili bir sorun var gibi, bazı adi uzatma veya dişi fişlerde bu sorun oluyor, prizin içindeki kontaklar tam olarak fişin prize giren pimlerini sarmıyor, en küçük zorlanmada haret edip, açık devre oluyor, tabiki bu kısa sürede oluyor. Muhtemelen bu sürede arduino kapanıp açılıyor.
  • LCD nin besleme pinlerine Kondansatör bağlayın. böylece kısa süreli dalgalanmadan etkilenmez
  • kondansator baglamısım. sorun devam edıyor. hatta ardunıonu bılgısayarla calısdırdım. bu sefer bılgısayarı sarja takdıgımda aynı sorunla karsılasıyorum
  • probleminiz elektrıksel kablolarınızın tumunu gozden geçirin.
  • cozuldu. sorun pırızdeymıs. Bsenguler ve yardım etmeye calısan herkese mınnetdarım. tam 1 haftadır aklıma gelen ve denemedıyım transıstor varıstor kondansator ve bunun gıbı seyler kalmadı. hatta lcd baska adaptorlede denemısdım. ınanın ruyalarımda bıle bu sorunu hall etmeye calısıyordum. cok hemde cok tesekurler

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.