arduino mega ve esp8266 server ve client aynı anda
  • arduino mega ve esp8266 server ve client aynı anda nasıl çalıştırabilirim. blynk ile bağlanmaya çalışıyorum ama beraber çalışmıyor. sürekli setup daki komutları tekrarlıyor. nodemcu olarak bağzı örnekler var ama ardunioda eternet ile çalışanı var . yardımlarınızı bekliyorum yapamadım uyuyamıyorum.
  • server için bir portu dınlıyorsun bağlanan olunca yada sayfayı cagıran ona yolluyorsun.
    client ı nasıl kullanıyorsun ne amaçla. diyelim bir komut aldın serverden gidip webclient ile baska bir port açacaksın ve oradan bır webadresı çağıracaksın bır verı sorgulayıp kendı serverdan sunacakdın dıye dusunursek yapabılırsın. bırden fazla soket açmayı araştır ıstedıgın olur bence
  • client i blynk sitesine bağlanmak için kullanıyorum. şimdilikşu şekilde çözdüm. serial1 de esp 01 takılı blynk ile iletişim kuruyor. serial3 den esp12f ile web server çalıştırıyom. hem esp 12f daha hızlı geldi bana daha önce websayfa boyutunda sıkıntı olmuştu galiba oda düzelecek. bırden fazla soket açmayı yeni duydum araştıracam. Belki birilerine faydalı olur.saygılar...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.