elektrik sayacanını rs485 ile nasıl okurum
  • üzerinde rs 485 çıkışı olan elektrik sayacını arduino ile okumak istiyorum daha önce hiç bir yerde böyle bir bilgiye ulaşamadım lütfen yardım edin okul proje ödevim
  • Affınıza sığınarak nasıl bir araştırma yaptığınızı öğrenmek istiyorum ama şabana anlatır gibi yazınız lütfen.Buradan da nasil araştırma yapilmasi gerektigi ile ilgili kucuk bir yazmayi düşünüyorum herkese faydalı olması adına.Çunku burada sorulan soruların %99.9 u diyorum abartısız, daha önce birileri tar
  • tedaş şirketin özel kurumlara taktığı uzaktan takipli sayaçlar hakkında belki bilginiz vardır.bu sayaçların üzerinde rs485 çıkışı mevcuttur ben buradan sayacın bilgilerine ulaşabiliyorum aldığım bu bilgileri elektrik birim fiyatından hesaplayarak telefona mesaj yollanacak ancak arduino hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim elimde gms shıeld arduino una ve rs çevirici mevcuttur kodlama konusunda ve yapımı hakkında hiç bir fikre sahip değilim cevabınız için teşekkür ederim
  • Siz benim sorularıma cevap vermemişsiniz ama ben size yol göstermeye çalışayım,
    İlk inen emir "OKU" artık günümüzde "İZLE" olabilir ve lütfen izleyin.Eksik bilgilerinizi tamamlayın.
    http://forum.arduinoturkiye.com/index.php?p=/discussion/8074/videolu-arduino-egitimi#Item_5
  • ben yine teşekkürü eksik etmiyorum çok bilmişliğin için sağol
  • Lütfen beni yanlış anlamayın, sadece yol göstermeye çalışıyorum.Maalesef hazırcı olduk, bende elimden geldiğince bunu kırmaya çalışıyorum. Sabahleyin senin için konuyu araştırdım ve baya doyurucu bilgiler edindim ama sen temel konular hakkında hiçbir fikre sahip değilim dedikten sonra ne anlatsam veya yönlendirme yapsam boşuna gidecek, bende sizi temel konulara yönlendirdim. O konulara vakıf olunca bu yapmak istediklerine geçebilirsin.
    Google sormayıda ihmal etmeyin.
  • bu sayacların rs485 cıkışı varsa bır dokumanı da vardır o dokumanı paylaşırsanız nasıl okunup verı alınacagı bulunabılır modbus rtu dıye aratın haberleşme buyuk ıhtımal boyle bıseydır.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.