TEK BİR KABLO ÜZERİNDEN GELEN DEĞERLERİ İSTNİLENDEĞERLERE DÖNÜŞTÜRMEK _?
  • yapmak istediğim aracımın direksiyon kumandası üzerinden gelen değerleri teybimin çalışması için uygun olan değerler ile değişmesini sağlamak. bunu arduino ile yapabilir miyim yaparsam hangi kartı ve kodları kullanmam gerekir.
  • Önce direksiyon kumandası üzerinden gelen verileri almanız gerekiyor , alabildiniz m?
  • Canbus protokolünü bildikten sonra gerisi gelir.
  • GİRİŞ PROTOKOLLERİNI ALMADIM AMA ÇIKIŞ DEĞERLERİNİ BİLİYORUM
  • ONLARI DA ÖLÇERİM
  • olcme ıle bulunacak bır sey degıl bu voltaj degıl serı kodlar akar kablo ustunde. kodları cozmenız lazım
  • SRC on-off = 1.24K
    Yukarı tuşu( kanal ileri, parça değiştirme)= 6.72K
    Aşağı tuşu (kanal geri, parça değiştirme)= 9.35K
    Vol + =16K
    Vol - = 22 K
    Att( Ses kısma)= 3.92 K

çıkış değerleri bu şekilde direksiyon kumandası üzerinde bulunan dirençler değiştirilerek bu işlem yapılabiliyormuş her tuşa basıldığında farklı akım değeri gönderilerek yapılmıyor mu_?
  • bu yontemle adc portundan gelen voltajı okuyarak tuşları okumanızı sağlar. bu tuşlar araçta kullanılmıyormu aracın orjinal sistemı etkılenır bence. buradan alacağınız voltaj maksımum 5v geçmemesi lazım
  • devreye 5 v enerji veriliyor. kullanılan teyp orijinal olmadığından direksiyon tuşları kullanılamıyor. swc kablosu ile gelen değerleri avometre ile ölçebilir miyim. bunu ölçebilirsem arduino ile giriş değerlerini yukarda belirttiğim çıkış değerlerine dönüştürüp steryo jak ile teybe bağlantı yapabilir miyim.
  • yapmak istediğim burada anlatılıyor aslında. https://forum.arduino.cc/index.php?topic=230068.0
  • hıc bır fıkrım yok. pek ugraşmayı tercıh etmıyorum bu tıp bırseylerle

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.