L298N kullanarak iki motor kontrolü
  • Merhaba,
    Elimde fast lane firmasına ait 1/scale RC hummer var .Bunun iki motorunu da söktüğümde arka tekerde RS-540 12V bir dc motor var. Önde ise 6 kablolu steering servo var. Ben bu iki motoru l298n motor sürücü kulanarak kontrol etmek istiyorum. Arka tekerin ileri geri, ön tekerin ise sağ sol yönlerinde hareket etmesi için ne yapmalıyım? Normalde l298 ne ile düz bir dc motor kullandığımda ileri geri hareket ettirebiliyorum kodla fakat ön tekeri sağa sola döndürecek şekilde nasıl bir düzenleme yapmam gerekiyor. Bu 6 kablolu steering servo daha önce hiç kullanmadım maalesef. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  • yazdıgınız malzemelerın datasheetı varmıdır baktınızmı yada forumlarda bunu kurcalamış olanların paylaşımlarını araştırın. motorların akım mıktarlarını bılmenız gerek l298 yetmeyebılır
  • http://www.robotshop.com/media/files/pdf/rbban68-banebots-DC-motor-specs.pdf
    Bu motoru kullanıyorum arka tekerde. yüksüz 1A ,max 42A çekiyor. L298N max 2A çekiyor.
  • L298 olmazsa eğer başka tavsiye edebileceğiniz bir sürücü var mı?
  • motoru satan yerde uygun surucu de satıyor olabılırler pıyasada bulabıleceklerınız 4..6A cıvarı olacak.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.