SD Kart Modülü ve GY-NEO6MV2 GPS Modülü
  • Arkadaşlar ; gps verilerimi sd karta nasıl yazdırabilirim ?
  • Sd karta biseyler yazmayi denedinizmi ornekler cok basit.
  • evet birçok deneme yaptım sıcaklık sensörleri filan basit gerçekten. Ama ama GPS modülü bağlantısını yaptığımda verileri kaydedemiyorum. zaten bununla uğraşırken ikinci sd kartımı da bozdum bana hep boşuna paraya sebep oldu. sd kart yerine bilgisayarı yanımda taşımaya karar verdim.. 1 saatlik verilerle taşınabilir meteoroloji istasyonu yapma fikrim vardı durmadan hüsranla sonuçlandı...
  • gps moduller serıalden cıkış verır ama sızınkı eğer spi den verı suruyorsa sd kartın cs veya ce pinlerıyle çakıştıgından ne sd calısır nede gps duzgun calısır gps ı okudugun.
    kod nasıl bısey
  • Sanırım sorun bu.. kod tiny-gps kütüphanesinin örnek kodu.. sd kartı filan çıkardım şuan sadece gps'i bağlıyorum bu seferde gps datalarını alamıyorum modülün üzerindeki ışık yanıp sönmüyor. sürekli yanıyor acaba bağlantı mı kuramıyor. bahçeye çıkıyorum o şekilde deniyorum yine data alamıyorum. daha önce bahçeden birkez veri alabilmiştim ve doğru lokasyon üretmişti.
  • kapalı alanda denıyorsan çalışmaz tam açık alanda denemen lazım.
  • cevap verip ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. dış alanda deneyeceğim taşınabilir hale bir getireyim.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.