arduino klon bilgisayar tarafından algılanmıyor
  • ch340 çipli arduino uno klon bilgisayar tarafından algılanmıyor ve tx ile rx ledleri sürekli yanıyor arduino programlama uygulamasında ise yalnızca com 3 görunuyor tüm portları denememe rağmen işletim sistemi windows 7 32 bit
  • kolunun ch340 drıverını kurun. robotıstan blogunda kurulumu ve lınk var bır bak oraya
  • Driver indirdim ancak bilgisayara kurmama rağmen bilgisayar algılanmıyor yaklaşık 5 farklı kaynaktan 5 farklı driver indirdim hiçbiri çalıştırmıyor aynı zamanda kare şeklindeki çip eli deydirince eli yakacak kadar ısınıyor
  • Sanki donanimsal olarak ariza var, elinizde usb-serial donusturucu varsa onunla programlamayi deneyin yoksa yeni bir tane edinin.
  • o kadar sıcak olmaz bır kısa devre oluşmus yada elektrıksel bır zorlama olmuş. kablonuzda da sorun olabılır ama yenı bır urunle devam edın ıstersenız

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.