Arduino Her Projede Kullanılmak Zorunda mı?
  • Merhaba Arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve Arduino'yu da yeni yeni öğrenme hevesi içine girdim, bir çok kişinin projeler ürettiğini programlama yaptığını gördüm ve sormak istediğim bir şey var.

Her projede Mutlaka Arduino kartını kullanmak zorunda mıyız yani programladık yazılımını yaptık ve bunu elektronik devre kartına baskı yapıp projeye eklesek olmuyor mu ? Yani her proje için 100 tl verip Arduino mu almak gerekiyor? Her Proje için almaya gerek yok diyorsanız daha başka yolu nedir acaba ?
  • Arduino ile ürün değil, prototip yapıyorsunuz zaten.Prototip düzgün çalıştıktan(gerekli testlerden başarılı çıkmalı) sonra bunu ürüne döndürürsünüz, bundan sonrası artık birazcık elektronik mühendislerine(kullanılacak malzemeleri ve kaliteleri,yaşam süreleri, baskı devredeki yolun kalınlığı vs.vs., gömülü yazılım(c programlama)) kalıyor.
  • Gömülü yazılım dediğiniz Arduino üzerinde bulunan ATMEGA 328 yazan yerdeki mi ? yani baskı devreye uyguladığımızda onuda baskı devreye monte ediyoruz doğru mu
  • Arduino ya yeni başladı isen baskı devreyi filan boş ver. aliexpres de 1-2 dolara "Arduino pro mini" satılıyor. Arduino ya 100 TL vermene gerek yok.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.