Pusula Modulu kodlamasi
  • Merhabalar , ben pusula modulunu bir projede kullanmak istiyorum ama nasil kodluyacagimi bilemiyorum . Mesala robota kuzey yonune dogru git demek istiyorum nasil bir komut kullanmaliyim? Yardimci olabilirseniz sevinirim :)
  • Serial.print("kuzeye git")
  • Bu seri monitorde yazi yazmak degilmi ?
  • Benim istedigim kuzeye yonlendirmek
  • Böyle oluyordu diye hatırlıyorum.Olmuyor mu ki
  • Ya soyle anlatayim , ben okuldan belli bir butce alacam yapamassam diye simdiden yazilimi hazirliyorum eger hatali bir sekilde olsada olusturabilirsem parcalari istiyecem. Yani test edemiyorum malesef
  • hocam kullanacagınız pusula modulu seçeceğiniz yön veya sadece kuzeye olan açınızı gosterır. bunun için kullanacagınız pusulanın adı sanı kutuphanesı olmalı bır çesıt urun yokkı. her bırının kullanımı degısık olabılır. robota komutu nasıl vereceksınız kuzeye dogru 1 dk gıt batıya don 3dk gıt sonra guneye don 1dk gıt gıbı seyler olacaksa olabılır bu temel denızcılık navıgasyon yontemıdır tabı bu ara hız hep aynı oldugunu farzedıyoruz yoksa başladıgın noktayı bulamazsın
  • Gy 271 kullanmayi dusunuyimorum. Proje belli bir konuma gidecek robot yapmal bunun icinde yon kullanmam lazim . Acaba bu modul uygunmu yada onerebileceginiz bir modul varmi ? Gps icin kodlari olisturdum ama pusula hakkinda hicbir fikrim yok
  • *GY 271 kullanmayi düşünüyorum.
  • bu module bakmadım bu modulle yapılmış projeler varsa arduıno ıle ılgıl oncelıkle onları ınceleyın derım. sızın projede fazla netlık yok yanlış yonlendırme yapmak ıstemeyız.
  • hocam aradim ama bu modulle yapılmış tek proje lcd ekranda pusula .
    Projemi şöyle anlatayım umarım net olur : Projemde arduino kullanup etrafınada mesafe sensörleri yerleştirip kodlama belirteceğim kordinatlara gidecek. Son kordinatlar zaten belli , ilk kordinatlar GPS modulü ile belirlenecek ki ben GPS in kodlamasını halletim şimdi pusula modulu ile yön tespiti lazım.
    N(araba) > N(hedef) ise güneye gibi kodlar hazırlamam gerekki robot doğru gitsin. Bunun icin önerebileceğiniz bir GPS modulu varmı ? ve istediğim kodu nasıl bir şey yazmalıyım örnek verebilirmisiniz lütfen :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.