• Merhaba onceden elektrikli bisiklet icin buralara cok yazmistim. Projemde 12v 7ah iki aku kullanmistim bunlari birbirine baglayip 24v 14ah olarak kullanmistim. Simdi ise aklima bunlarin yerine 18650 pil kullansam hem pil omru hemde performans artisi yakalayabilirmiyim diye dusundum. Bu pilleri nasil bagliyacagimi bilmedgim icin size soruyorum. Asagidada kaplamasi gereken alan yaziyor bu alanin sadece birazcik disina cikabilirim. Iyi gunler
    15x13x10 cm
  • lityum piller 3.2 ıla 4.2v aralığında voltaj uretır. tam dolu ise 4.2 gıbı gosterır ama bu hemen 3.8 3.6v aralığına iner ve uzun sure sabit kalır. 2.2v altına indiğinde ise tekrar gerı donmeyecek şekılde kullanılmaz hale gelebılır aşırı voltaj dusukluklerıne ızın vermemelısınız. şarj ıcın en sağlıklı yontem her pilin tek tek doldurulmasıdır. eğer paket ıcındekı pillerden biri veya bir kaçı aşırı düşebilir veya diğerlerıne gore farklı akım değerlerı gosterebılır bu durum performansı etkıler tum pillerın aynı marka aynı akım değerı ve mumkunse uretım serılerı bıle aynı olmasında fayda vardır. pilleri seri bağlarsanız voltajı artar akımı yukselmez paralel baglarsanız voltaj yukselmez akım artar.
    4 adet seri bağlarsanız 2.2 amperlık olanından ve bu setten de 3 veya 4 tanesını de paralel bağlarsanız istediğiniz voltaj ve akım değerlerını ulaşırsınız. pil bağlantılarında çok kalın tel veya tenekeyı puntolamanız gerekmektedir.
    lıtyum piller aku gıbı şarj olmadıgından ozel sarj deverlerı ıle doldurmanız lazım. şoyle doldurayım su kadar soyle yapayım dıye boşuna sormayın baştan dıyeyım.
  • Bana kac adet nasil bagliyacagimi ve nasil sarj edecegimi soylerseniz sevinirim. Bu arada bryim budur https://m.tr.aliexpress.com/item/32680630795.html?spm=a2g0n.orderList.0.0.290ea97eb6c2Bf
  • bu tip bisiklet toplama konusunda fikrim yok ben genel bır pil kullanım durumudan bahsettim. seçiminiz ıyı kotu veya soyle kullanın dıyecek durumda degılım bu tıp bır urun alacaksanız yada sahıpsenız o motora uygun malzemelerı satıcısının onermesını ısteyın bence.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.