Android İle Görüntü İşleme
  • Merhaba arkadaşlar.

Bir proje aldım. Kısaca size ondan bahsetmek istiyorum.

Projem aslında bir güvenlik kamerası sistemi. Hazır olarak bir güvenlik kameram ve DVR kayıt cihazım var. Bu kameradan çekilen görüntüler DVR kayıt cihazıyla veri tabanına atılacak. Yazılacak bir android uygulaması ile veri tabanına atılacak video eş zamanlı olarak ( max 1-2 sn gecikmeyle ) yazılan uygulamada gösterilecek. Bu projeyi alırken android hakkında pek bir bilgim yoktu ve android hakkında bilgi sahibi olmak için aldım. Bir yandan android çalışmaktayım ve birkaç uygulama yapmış bulunmaktayım ( yazdığım bir uygulama ile galeriden seçilen bir videonun uygulamamda oynatılması gibi ). Fakat bu veri tabanından veri çekmek hakkında yardıma ihtiyacım var. Nasıl bir yol izlemeliyim? Hazır veri tabanlarını mı kullanmalıyım? Biraz araştırma yaptım MySql ile basit bir şekilde veri tabanı yapılabiliyor sanırım. MySql ile yaptığım veri tabanına video gibi verileri atabilir miyim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Herkese hayırlı günler diliyorum.
  • Arduino bu işin neresinde kullanılacak?
  • arduıno ıle goruntu işleme kısmına hıc gırmeyın.
    android dunyasında harıcı bıseye baglanıp ondan verı alıp tekrar yollama konusu ise pek tercıh edılen ve uygulana bır durum degıl.
    video kodlama açma kaydetme gıbı durumlar ıcın cok fazla teknık bılgı gerektırır.
    goruntu işleme konusunda opencv yi araştırın. burası sızın çalışmanıza yardımcı olamaz
  • Hocam belki ben çok yanlış anlamış olabilirim diye düşündüm. Ancak yine de yazıyorum. Bizim apartmanda da bir tane DVR kayıt cihazı ve bu cihaza bağlı 3 tane kamera var. Bu DVR cihazı da evimde bulunan modeme bağlı. Yapılan gerekli port yönlendirmeleri ile bir uygulama sayesinde anlık olarak görüntülere ya da 1 terabaytlık harddiskime kaydettiği (ortalama olarak 3 kamera 1 ile 1,5 ay arası kadar görüntüyü kayıt edebiliyor) görüntüleri ay gün ve saat olarak çok rahat bir şekilde izleyebiliyorum.

Uygulama: https://dalt.in/QxPyQ
  • arduıno ıle olmaz hocam.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.