Arduino UNO'nun gnd pinine birden fazla pilden eksi kutbunu bağlarsam sorun olur mu?
  • Arduino UNO'nun gnd pinine (arduinoyu ayrıca jack girişinden besliyorum) 4.5 voltluk 3 adet güç kaynağının eksi kutbunu bağlarsam sorun olur mu? 3 adet SG90 mini servo motoru ayrı güç kaynaklarından besliyorum. Ve bundan dolayı 3 güç kaynağının da Arduino'ya eksi kutuplarının, iletişim için bağlanması lazım. Sorun olur mu, Arduino bozulur mu?
  • Eksiler her zaman bir olmak zorundadır.
  • İlgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat yanlış anladınız. Benim demek istediğim; Arduinoya gnd'den 13.5V (4.5v * 3) negatif güç verilebilir mi? Arduino'ya yüksek negatif güç versek bozulmaz değil mi? Sadece pozitif gücün yanlış kullanımıyla mı yanar? Elektrik konusunda pek bilgili değilim.
  • Yanlış anlaşılacak bir konu yok hocam, gayet iyi anlatmışsin, bende gayet iyi anlamisim, nerden çıkardınız yanlış anlasildiginizi o kısmı pek anlayamadım.Senin sistemde +, gnd, - varsa o zaman iş değişir.
  • guc kaynagın sımetrıkse dıkkat et. yanı +12v , gnd ve -12v cıkışı gibi 3 ayrı cıkış varsa burada gnd yi referans alırsa 12v olcersın ama -12v ıle +12v arasına bakarsan 24v eder ve arduınoyu yakarsın.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.